İNGİLTERE

İNGİLTERE bayrak

İNGİLTERE

england

İNGİLTERE
TORQUAY

İngiltere'nin güney kıyılarında, Akdeniz tadında bir tatil bölgesi olan Torbay; Torquay, Paignton ve Brixham kasabalarından oluşan bölgeye verilen genel isimdir. İngiltere'nin en çok turist çeken bölgelerinden olan ve yaklaşık 130.000 nüfuslu Torbay, İngiliz rivierası olarak nitelendirilen seçkin bir bölgedir. Birxham balıkçılık faaliyetleri ile ön plana çıkan bir beldedir. Torbay'ın en güneyinde yer alan Brixham 900 yıllık bir tarihi limana ev sahipliği yapmaktadır. Paignton ise Torbay'ın en eski yerleşim alanıdır ve Torbay bölgesinin en sakin ve en huzur verici beldesidir. Hareketli gece hayatı ile ün yapmış olan Torquay ise bölgenin en canlı kasabasıdır. Birçok gece kulübü, eğlence merkezi, alışveriş merkezi, yat limanları ve otelleriyle Torquay tam bir tatil cenneti görünümündedir.

İngiltere'nin en yumuşak iklimli ve en sıcak bölgelerinden olan Torbay, bu kadar turistik bir merkez olmasını masmavi denizi ile birlikte güneşli gün sayısının İngiltere ortalamasının çok üzerinde olmasına borçludur. Bölgenin yaz dönemi ortalama sıcaklığı 23 °C; kış dönemi ortalama sıcaklığı 8 °C'dir.  Torquay, Paignton ve Brixham'da, İngiltere'nin diğer yerlerine göre, yazlar daha uzun ve kışlar daha ılıman geçer.

Güneybatı bölgesi, açık hava sporları için çok uygundur. Güvenlidir. Yeşildir. Ayrıca, okulları ülkenin en iyileri arasındadır.

Birleşik Krallık'ın en büyük su ve eğlence parkı olan Quaywest'e gidip inanılmaz su oyunlarıyla unutulmaz bir eğlence yaşayabilirsiniz. Churston'daki Go-Kart pistine gidip günlük Grand-Prix'lere katılarak eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. 1196'da inşa edilmiş Torre Abbey'i gezip geleneksel İngiliz mimarisinin ihtişamıyla tanışabilirsiniz. Taş Devri'nden kalmış 500 bin yıllık Kents Cavern mağaralarında geçmişe doyumsuz bir yolculuk yapabilirsiniz. Cockington Gardens'ta yüzlerce çeşit bitki türüyle tanışıp eşsiz manzarasıyla dinlenebilirsiniz.

TORQUAY harita