İNGİLTERE

İNGİLTERE bayrak

İNGİLTERE

england

İNGİLTERE
CHESTER

Chester İngiltere’nin Kuzey Batı bölgesinde bulunmakta olan törensel Cheshire kontluğunun merkezi ve 2009 yılından itibaren "Tek-seviyeli bir yerel idare" şeklinde "Cheshire West ve Chester" adlı bir yerel idare merkezi ve kenttir. Nüfusu 2011 verilerine göre 333.900 dür. İklim olarak okyanus iklimi hakimdir. Tarihine bakıldığında ise Chester şehrinin Dee Nehri kıyısında Galler ülkesine yakın olarak antik Romalılar tarafından kurulmuş olduğu ve ismini de "Romalı Kalesi" olan kastra sözcüğünden aldığı bilinmektedir.

Chester’ın İngiltere’de iç turizme ev sahipliği yaptığı söylenebilir. Şehrin en önemli turist çeken yerleri eski şehir suları, Rows adı verilen eski beyaz-siyah binalardan oluşan iki katlı alışveriş yolları, katedrali ve şehir idare merkezi olan Town Hall’dır.

Chester'da, eskiden öğretmen okulu olarak kurulmuş, sonra lisans öğretimi sağlayan yüksek eğitim enstitüsü ve üniversite koleji olan ve en son olarak da 2005'de lisans ve lisans üstü eğitim sağlayan tam bir üniversite statüsünü alan Chester Üniversitesi bulunmaktadır.

Şehrin içinde çok sayıda publar ve barlar bulunmaktadır ve bunlardan bazıları binaları ile Orta Çağlardan kalmıştir. Şehirde birkaç tane gece klubü vardır. Şehrin Gateway Tiyatrosu adında bir tiyatrosu bulunmakta iken yenileme amacıyla 2007 de kapatılmış ve hala açılması beklenmektedir. Şehrin doğu tarafında İngiltere'nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Chester Zoo, bulunmaktadır.

CHESTER harita