İNGİLTERE

İNGİLTERE bayrak

İNGİLTERE

england

İNGİLTERE
HASTINGS

Hasting, İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan küçük bir liman şehridir. Oldukça temiz bir havası olan bu şirin şehrin sıcaklık değerleri de İngiltere ortalamasının üstündedir. Ilıman bir iklimin hüküm sürdüğü Hastings'in yaz dönemi sıcaklık ortalamaları 20 °C , kış dönemi sıcaklık ortalamaları ise 6 °C'dir.

Hasting esas ününü 1066 yılında Normanların, Kral Harold'un ordusunu yendiği savaş sayesinde edinmiştir. Her dönem hareketli bir tatil şehri olan Hastings'te her yıl birçok festival düzenlenerek turistlerin bölgeye ilgisi canlı tutulmaktadır. Hastings şehrinin köyleri olan Winchelsea ve Rye de oldukça yüksek oranda ziyaretçi çekmektedir.

91.100 nüfusa sahip olan Hasting, Londra’ya 50 dk uzaklıkta bulunmaktadır ve asıl geçim kaynağının balıkçılık olduğu şehrin temiz havası ve tarihi dokusu da ferah ve huzurlu bir atmosfere sunmaktadır.

Hasting’de her dönemde yapılan sokak partilerine katılıp gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Hastings Kalesi'ne çıkıp ortaçağdan kalma sokakların ve evlerin muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz. Denizcilikle ilgili bir çok müzeyi ziyaret edebilir, batık gemi kalıntılarını görebilirsiniz ya da Liman'da deniz kenarındaki kafelerde okyanusa karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz. Bunların dışında restoranlar, şarap evleri ya da gece kulüplerinde Jazz'dan Klasik müziğe geniş bir yelpazede eğlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

HASTINGS harita