İNGİLTERE

İNGİLTERE bayrak

İNGİLTERE / TORQUAY / TORQUAY INTERNATIONAL SCHOOL

england

a

TORQUAY INTERNATIONAL SCHOOL

TIS 1972 yılında kurulmuş olan TIS, Torquay’in merkezinde konumlanmış ve Bahçelerle çevrili hoş bir okul binası vardır. 20 adet geniş ve teknolojik ekipmanlarla donatılmış sınıfları ile hizmet vermektedir. Sınıflarda ortalama 6-7 öğrenci bulunmaktadır. Yüksek sezonda bu sayı maksimum 12 öğrenci ile sınırlandırılmaktadır.

Okul her yıl 15-35 arası milletten yaklaşık 130 öğrenciyi ağırlar. Öğrenciler TIS’i arkadaşlarına, ailelerine ve iş arkadaşlarına yüksek oranda tavsiye etmektedirler. Okulun köklü geçmişi ve memnuniyet oranının yüksekliği düşünüldüğünde, okulun ilk öğrencilerinin torunları yani 3. Jenerasyonun bile burada eğitim aldığı görülmektedir.

Okulun programları çerçevesinde Genel İngilizce eğitimlerinin yanı sıra Uluslar arası Bankacılık ve Finans gibi programlara hazırlık İngilizcesi de verilmektedir. Ayrıca IELTS ve Business programları da oldukça başarılıdır. Avrupalı öğrenci oranı oldukça fazladır. Okuldaki öğrenci dağılımına bakıldığında ilk 5 millet İsviçre, Fransa, İspanya, Almanya ve İtalya’dır. Bu okuldaki Türk oranı ise %1 in altındadır.

Sunduğu konaklama imkanlarına otel ve rezidans gibi konaklamaları da dahil etmesinin yanı sıra konaklanacak yerler okul binasına oldukça yakındır. Düzenlenen sosyal aktiviteler için okulun kendi minibüsleri tahsis edilir ve bu aktiviteler öğrenciler için yüksek memnuniyetle sonuçlanmaktadır.

Eğitim standartları yüksek bir okuldur. Kısaca Ten olarak bilinen, aile okullarının standartlarını belirleyen kuruma üyelikleri bulunmaktadır.

Bu okulu gerçekten eğitim almak isteyen öğrenciler tercih etmekte ve okulun eğitim sistemi de diğer okullara nazaran daha akademik kabul edilmektedir.

TORQUAY Dil Okulu Fiyat Listesi İçin Tıklayınız