WORK AND TRAVEL

Work And Travel Ne Değildir?

Work And Travel hakkında duyduklarınızdan hangileri doğru? Yanlış bilinenleri açıklıyoruz.

Birçok noktada verim sağlayabileceğiniz Work and Travel programı, bazı katılımcılar için 'Amerika Rüyası' algısından dolayı farklı beklentilere sebep olabiliyor. Bu yüzden öğrencilerimizin yanlış beklentilerle programa katılmaması için yanlış bilinenleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. 

Work and Travel Tek Başına Bir Para Kazanma Programı Değildir: Work and Travel Programı, katılımcılarına sadece Amerika'da kaldıkları süre boyunca geçimlerini sağlayabilecekleri miktarı kazanabileceklerini garanti eder. Overtime(ek mesai) imkânlarını -varsa- verimli çalışarak değerlendirebilen, bahşiş alma imkânı olan veya ikinci işte çalışan katılımcılar kazançlarını büyük ölçüde arttırabilir; fakat bu durum her iş, her lokasyon ve her bir öğrenci profili için uygun ve mümkün olmayabilir.

Work and Travel Bir Dil Öğrenme veya Yaz Okulu Programı Değildir: Var olan İngilizcenizi pratikte geliştirmek için birçok imkân sunan Work and Travel programı katılımcıyı sıfırdan alarak İngilizce eğitim veren bir program değildir. İş yerleşim aşamalarında ve vize görüşmelerinde katılımcıların İngilizce mülakatlara gireceği ve İngilizce seviyelerinin Intermediate düzeyde olması gerektiği unutulmamalıdır. 

Work and Travel Programı Okuduğunuz Bölümle İlgili İş İmkânı Sunmaz: Work and Travel Programı; Amerika'da okudukları bölümle veya kişisel yetenekleri ile ilgili işlerde çalışmak isteyen katılımcıların bu isteklerini karşılayan bir program değildir. Çalışılabilecek işler herkesin yapabileceği, basit hizmet sektörü işleridir.

Work and Travel Programı Tek Başına Bir Tatil veya Eğlence Programı Değildir: Programa katılan her katılımcının öncelikle yaklaşık 3 aylık çalışma sürecinin ve çalışma hayatı ile ilgili yerine getirmesi gereken sorumluluklarının bilincinde olması gerekir. Programa katılan öğrenciler bu çalışma süreçlerini NYC, Chicago, San Francisco gibi büyük şehirlerden ziyade, Amerikan kültürünü daha iyi tanıyabilecekleri ve geçimlerini daha rahat sağlayabilecekleri küçük lokasyonlarda geçirirler. Work and Travel ile Amerika içerisinde istedikleri yeri ziyaret edip seyahat etme imkânını bulabilen her katılımcı, çalışarak geçirecekleri süre boyunca yaşam tecrübelerinin sorumluluklarına da hazır olmalıdır.

Work and Travel, her üniversite öğrencisinin en az bir kez tecrübe etmesi gereken dünyanın en popüler kültürel değişim programıdır.
Work And Travel hakkında duyduklarınızdan hangileri doğru? Yanlış bilinenleri açıklıyoruz.
Work And Travel programına kimler katılabilir? İstenilen özellikler nelerdir?
Work And Travel maceranızın sonunda Türkiye'ye hangi kazanımlarla dönersiniz?
Program türleri, başvuru ve kayıt hakkındaki bilgiler.
J1 Vizesi nedir, nasıl alınır?
Work And Travel ve Amerika ile ilgili size ilginç gelebilecek bazı kalıplar
Başlıca Work and Travel işleri hakkında detaylı bilgiler.
Work and Travel programı kapsamında yasak olan, çalışamayacağınız işlerden bazıları hakkında detaylı bilgiler
Work and Travel katılımcılarının üzerinde en çok düşündükleri konuya açıklık getirelim.
Work And Travel job fair
Work and Travel program sponsoru tam olarak nedir, ne yapar?
Work and Travel programında konaklayabileceğiniz yerler
Bir kaza veya hastalık durumunda Work and Travel programı kapsamında size yapılan zorunlu sağlık sigortasından nasıl faydalanırsınız?
Amerika hakkında merak edebilecekleriniz
Work and Travel program Fiyatları
Vize Bitiş Tarihinin Anlamı
Work and Travel'ın en çok merak edilenleri
İzmir Work And Travel Ofisi