WORK AND TRAVEL

Amerika Rehberi

Amerika hakkında merak edebilecekleriniz

Amerika Yerel Zaman (Saat) Farkı: 

Amerika ile Türkiye arasındaki saat farkı ele aldığımız eyalete ve bölgeye göre değişmektedir.  En yakın bölgesiyle (doğu) 7 saat en uzak bölgesiyle (batı) 10 saat fark mevcuttur. Alaska ile 11 Hawaii ile 12 saat farkımız mevcuttur. Buradan da Amerika’nın yüzölçümü olarak ne kadar büyük olduğunun az çok farkına varabiliriz. 

Eyalet ve Şehirler Rehberi:

-İçerik hazırlanıyor-

Amerika'da İş ve Sosyal Hayat:
Amerika’da iş ve sosyal hayat birbiri ile çok ilişkili ve programı doğrudan etkileyen faktörlerdir. Sosyal ilişkilerinizin iyi olması ve iş yerinde verimli bir şekilde çalışmanız programdan alacağınız keyfin de aynı oranda artmasını sağlayacaktır.

Amerika'da İş Hayatı:
Amerika'da iş hayatı çok profesyonel ve sistemli bir şekilde ilerler. Giden her katılımcı bu disiplinli iş hayatına uyum sağlamak, işverenini beklenen ölçüde memnun etmek ve verimli bir şekilde  çalışarak sorumluluklarını yerine getirmek durumundadır. İşe zamanında gidip  gelmek, kılık kıyafetimizin istenilen şartlara uygun olmasına dikkat etmek, güler yüzlü ve özverili çalışmak işinizle alakalı memnuniyetinizi aynı ölçüde arttıracaktır.  
Örneğin; işyerinizin overtime (ek mesai) imkânı varsa bu durum fazla çalışma saati almanızı sağlayabilir. Aynı şekilde iş yerinizde manager ve supervisorlarınız ile ilişkilerinizin iyi olması yine en basit örnek olarak izin günlerinizin bile istediğiniz günlere göre düzenlenmesine vesile olabilir.
Çok küçük yaşlarda çalışmaya başladıkları için sizden yaşça küçük supervisor ve managerlar ile çalışabileceğinizi de hatırlatmakta fayda var. Giden her bir öğrenci aynı özeni ve saygıyı hiç bir fark gözetmeden tüm yöneticilerine göstermek durumundadır.

Amerika’da Sosyal Hayat:
Amerika'daki sosyal hayatınız gideceğiniz yerin coğrafi koşullarından dolayı dahil olabileceğiniz birçok kültürel aktivitenin yanında, Amerikalı ve sizin gibi Work and Travel katılımcıları sayesinde oluşacak kültür sentezi ile renklenecektir.
Çoğu öğrenci Amerika'ya vardığında genellikle 1-2 hafta kadar üzerindeki kültür şokunun etkisinden kurtulamayabilir. Ancak bu etkiden kurtulup içinde bulunduğu hayata ayak uydurmaya başladığı anda programdan da daha fazla keyif almaya başlar.
Başka bir dili konuşup, tamamen farklı bir kültürde kendi hayatınızı kurmak, başaran her öğrenci için ayrı bir gurur ve özgüven kaynağıdır.
Success International Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimize önerebileceğimiz en önemli şey, öncelikle bütün ön yargılarınızdan kurtulup mümkün olduğu kadar çok arkadaş edinmeniz ve elinize geçen her fırsatı istekleriniz doğrultusunda değerlendirmenizdir.

Amerika İçinde Seyahat :
Öğrenciler üç aylık çalışma sürelerinin sonunda, Amerika'da bir ay seyahat etme imkânına sahiptir.
Katılımcılar bu bir aylık süreyi ekonomik durumlarına ve isteklerine göre kısaltabilirler.
Travel zamanında Amerika içi yapacağınız uçak seyahatleri dışında, araba kiralamak veya turlara katılmak gibi alternatifleriniz de olabilir.
Tüm bu süreç ve karar alma aşamasında Success International Yurtdışı Eğitim Danışmanları tarafından gerekli yönlendirmeler katılımcıya sağlanmaktadır.

Work and Travel, her üniversite öğrencisinin en az bir kez tecrübe etmesi gereken dünyanın en popüler kültürel değişim programıdır.
Work And Travel hakkında duyduklarınızdan hangileri doğru? Yanlış bilinenleri açıklıyoruz.
Work And Travel programına kimler katılabilir? İstenilen özellikler nelerdir?
Work And Travel maceranızın sonunda Türkiye'ye hangi kazanımlarla dönersiniz?
Program türleri, başvuru ve kayıt hakkındaki bilgiler.
J1 Vizesi nedir, nasıl alınır?
Work And Travel ve Amerika ile ilgili size ilginç gelebilecek bazı kalıplar
Başlıca Work and Travel işleri hakkında detaylı bilgiler.
Work and Travel programı kapsamında yasak olan, çalışamayacağınız işlerden bazıları hakkında detaylı bilgiler
Work and Travel katılımcılarının üzerinde en çok düşündükleri konuya açıklık getirelim.
Work And Travel job fair
Work and Travel program sponsoru tam olarak nedir, ne yapar?
Work and Travel programında konaklayabileceğiniz yerler
Bir kaza veya hastalık durumunda Work and Travel programı kapsamında size yapılan zorunlu sağlık sigortasından nasıl faydalanırsınız?
Amerika hakkında merak edebilecekleriniz
Work and Travel program Fiyatları
Vize Bitiş Tarihinin Anlamı
Work and Travel'ın en çok merak edilenleri
İzmir Work And Travel Ofisi