WORK AND TRAVEL

Adım Adım Work And Travel

Program türleri, başvuru ve kayıt hakkındaki bilgiler.

PROGRAM TÜRLERİ

Work and Travel programına katılmak isteyen adaylar için yerleşim türleri Full Placement ve Self Placement olmak üzere ikiye ayrılır.

Full Placement Program: Bu program ile Amerika'da çalışacağınız işin ve konaklamanın ayarlanması, işveren ya da sponsor yetkilileri ile yüz yüze veya online olarak görüşülmesi, işiniz ile ilgili bütün detayların sunulması ve iş sözleşmenizin temini sponsorlarımız tarafından sağlanır.

Self Placement Program: Bu programda ise katılımcı kendi işini bulmakla sorumludur. Genellikle ikinci kez programa katılacak öğrencilerin tercih ettikleri program türü olan self placement için bulunacak işin sezonluk ve Work and Travel programına uygun olması önemli bir detaydır. Yasaklı iş ve lokasyonlar konusunda Success International Yurtdışı Eğitim gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Uygun işe kabul gören öğrencinin programa katılmak için gereken çalışma izni (DS 2019 belgesi) sponsorlarımız tarafından temin edilecektir.

BAŞVURU VE KAYIT SÜRECİ

Work and Travel programı için uygun koşullardaki her bir katılımcı kayıt işlemlerini dilerse ofislerimize gelerek, dilerse online olarak gerçekleştirebilir.

Erken Kaydın Önemi: Work and Travel sürecini doğrudan etkileyen en önemli etken başvuru tarihidir. Work and Travel kayıt işlemleri Eylül ayından Nisan ayına kadar devam eden bir süreci kapsasa da, programa erken kayıt olan öğrenciler; erken kayıt indirimlerinden faydalanabilir, çok daha fazla iş seçeneği görebilir, işine erken yerleşip, erken tarihte vizeye giderek uçak biletlerini daha ekonomik olarak temin edebilirler.

İngilizce Mülakat:  Work and Travel Programına kayıt olmak isteyen her adayın İngilizce seviyesi konuşma bazlı olarak Intermediate düzeyde olmak durumundadır. Katılımcılar kayıttan önce ofislerimizde veya online olarak sözlü- İngilizce mülakatlara gireceklerdir, yeterli görüldükleri takdirde kayıt işlemleri gerçekleşecektir.

Kayıt Evrakları:

 

AMERİKA'DAKİ İŞİNİZ NASIL BELİRLENİR?

Kayıt aşamasını tamamlayan her katılımcının beklenti ve önceliklerinin belirlenmesinin ardından iş yerleşim aşamasına gelinir. Bu aşamada her bir aday, danışmanlarımızın da gerekli yönlendirmeleri sonucunda kendi tercih etmiş olduğu işverenler tarafından değerlendirilerek işine yerleştirilir.

Sistemimizde %100 iş ve %100 konaklama garantisi ile işe yerleşen her öğrenci, kendisine yöneltilecek iş teklifinde işiyle ve konaklamasıyla alakalı bütün detayları net bir şekilde görebilir.

 JOB OFFER ÖRNEĞİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Amerika'daki işiniz, istek ve beklentileriniz göz önünde bulundurularak, Job Fair (İş Fuarı) organizasyonlarımızda yüz yüze veya internet ortamında Skype üzerinden yapılacak canlı görüşmeler sonucunda belirlenir.

ONLINE PLACEMENT

Bu yerleşim türünde her öğrenci Sponsor yetkilileri ile Skype üzerinden bir mülakat gerçekleştirir. Yapılan görüşmeler sonucunda her bir katılımcı için kaydedilen görüşme videolarının bulunduğu online profiller oluşturulur. Oluşturulan bu profillerin, katılımcıların tercih ettikleri işverenler tarafından değerlendirilmesi sonucu işe yerleşimleri gerçekleşir.

JOB FAIR

Her yıl düzenlemekte olduğumuz Job Fair organizasyonlarımız Amerika'daki sponsorlarımız aracılığıyla Work and Travel katılımcılarımızın Amerika'daki işverenler ile bir araya geldiği platformlardır.

Job Fair organizasyonlarımızda katılımcılarımız Amerika'daki işverenleri ile yüz yüze görüşerek, işleri ile ilgili merak ettiği bütün detayları sorma şansına sahip olurlar. Yapılan görüşmeler sonucunda ise iş sözleşmelerini aynı gün içinde alarak işe kabulleri gerçekleşir.

Job Fair uygulaması sadece işverenlerin ülkemize gelerek değil, online platformlarda da uygulanabilen virtual job fairler ile de yapılabilir. Öğrenciler işverenlere iş ve gidecekleri bölge hakkında detaylı bilgileri sorabilirler.

Work and Travel, her üniversite öğrencisinin en az bir kez tecrübe etmesi gereken dünyanın en popüler kültürel değişim programıdır.
Work And Travel hakkında duyduklarınızdan hangileri doğru? Yanlış bilinenleri açıklıyoruz.
Work And Travel programına kimler katılabilir? İstenilen özellikler nelerdir?
Work And Travel maceranızın sonunda Türkiye'ye hangi kazanımlarla dönersiniz?
Program türleri, başvuru ve kayıt hakkındaki bilgiler.
J1 Vizesi nedir, nasıl alınır?
Work And Travel ve Amerika ile ilgili size ilginç gelebilecek bazı kalıplar
Başlıca Work and Travel işleri hakkında detaylı bilgiler.
Work and Travel programı kapsamında yasak olan, çalışamayacağınız işlerden bazıları hakkında detaylı bilgiler
Work and Travel katılımcılarının üzerinde en çok düşündükleri konuya açıklık getirelim.
Work And Travel job fair
Work and Travel program sponsoru tam olarak nedir, ne yapar?
Work and Travel programında konaklayabileceğiniz yerler
Bir kaza veya hastalık durumunda Work and Travel programı kapsamında size yapılan zorunlu sağlık sigortasından nasıl faydalanırsınız?
Amerika hakkında merak edebilecekleriniz
Work and Travel program Fiyatları
Vize Bitiş Tarihinin Anlamı
Work and Travel'ın en çok merak edilenleri
İzmir Work And Travel Ofisi