AMERİKA

AMERİKA bayrak

AMERİKA

united states of america

AMERİKA
NEW YORK

New York, Amerika’nın kuzey doğusunda bulunmaktadır. Ülkenin kültür başkenti olarak da bilinen şehir Empire State, Özgürlük Anıtı gibi dünyaca ünlü yapılara ev sahipliği yapmaktadır. New York uluslararası öğrenciler için yurtdışı eğitim amaçlı en çok tercih edilen şehirler arasında ilk sıralarda gelir. New York Amerika’nın en popüler şehirlerinden biri olmasından dolayı diğer şehirlere göre daha kalabalık ve pahalı olabilir ama herkesin hedeflerine ve bütçesine uygun dil okulu programları da bulunmaktadır. Dil okulu sonrasında eğitiminize devam etmek isterseniz lisans ,yüksek lisans ya da sertifika&diploma programlarına devam edebilirsiniz. New York’ta alacağınız eğitim süresi tamamen size bağlıdır.  Eğitimin yanı sıra New York’un kozmopolit yapısı nedeniyle farklı kültürlerle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal imkanları sayesinde keyifli vakit geçirir kendinizi de geliştirebilirsiniz. Gelişmiş metro ağı ile ulaşımın da kolay olduğu şehirde dünyaca ünlü ve başarılı zincir okullar bulunmaktadır.

New York’ta konaklama seçenekleri olarak çeşitli opsiyonlar bulunmaktadır.  Şehir, sizin ihtiyacınıza yönelik uygun ve güvenli konaklama seçeneklerine sahiptir. Aile yanı yurt ya da öğrenci evleri gibi bir çok konaklama seçeneği görüp size uygun olanı seçebilirsiniz. New York’un büyük ve kalabalık bir şehir olmasından kaynaklı aile yanı konaklamalar ortalama 45 dakika tren mesafesindedir. Şehrin kozmopolit yapısından dolayı çok farklı ülkelerden oraya yerleşmiş ailelerin yanında konaklayabilirsiniz. Bu da sizin farklı kültürleri tanımanıza vesile olacaktır. Aile yanı konaklamalara alternatif yurtlar da öğrencilerin çokça tercih ettiği konaklama tiplerindendir.

NEW YORK harita