AMERİKA

Amerika Dil Okulları

Amerika Birleşik Devletleri yabancılara dil öğretimi konusunda köklü bir geçmişe sahip ve oldukça tecrübeli bir lokasyondur. Dil okuluna gidebileceğiniz büyük şehirlerinin hepsine tahminen kulak aşinalığınız vardır. Amerika Birleşik Devletlerinin diğer dil eğitimi alabileceğiniz ülkelere göre en büyük farklılığı kozmopolit yapısıdır. Bu sayede farklı kültürleri tanıyıp, ufkunuzu geliştirme şansına sahip olabilirsiniz. Amerika’da dil eğitimi alabilmek için vize dışında bir şarta gerek yoktur. Sıfır İngilizce ile bile herhangi bir dil okuluna kayıt olabilirsiniz.

Çoğu dil okulu genel ingilizcenin yanısıra, iş ingilizcesi, TOEFL, mesleki İngilizce programları ve lisans, yüksek lisans için gerekli olan akademik programları da sunabilmektedir. Ayrıca bazı seçkin dil okullarının üniversite ve kolejlerle anlaşmaları bulunmakta, öğrencilerini önce dil eğitiminden geçirerek, bu üniversitelere geçişlerini sağlayabilmektedirler.

Dile eğitimi konusunda oldukça fazla alternatif dil okulu barındıran Amerika Birleşik Devletleri, modern sınıfları, merkezi lokasyonları ve lüks ya da ekonomik konaklama seçeneklerine sahiptir. En çok tercih edilen konaklamalar arasında Amerika Birleşik Devleti vatandaşı bir ailenin yanında kalıp, onların kültür ve hayat tarzlarını gözlemleyebileceğiniz aile yanı konaklama gelmektedir. Dünyaca ünlü üniversitelerin kampüslerinde de dil eğitimi alabileceğiniz bu ülkede, F1 öğrencileri belirli şartlar ve kısıtlamalara tabi olarak kampüs içerisinde istihdam edilebilirler.

Genelde doğu ve batı sahillerindeki büyük ve meşhur şehirlerin Türk öğrenciler tarafından tercih edildiği Amerika Birleşik Devletleri’nde, doğal olarak yaşamsal giderleriniz ve konaklama ücretleriniz de pahalı olabilmektedir. Bütçenize uygun olarak, aile yanı, yurt, öğrenci evi, apartman dairesi, otel ve hostel gibi seçenekler dil okulları tarafından size sunulabilmektedir.

Diğer tüm İngilizce konuşulan ülkelerde olduğu gibi, Amerika Birleşik Devletleri lokasyonlarında da okulda ve okul dışında sürekli pratik yaparak aktif şekilde İngilizcenizi ilerletebilirsiniz. Amerika Dil Okulları’nın eğitim sistemi öğrenciyi sıkmadan, teşvik ederek ve İngilizce’yi severek öğrenmesini sağlamaktır. Bunu da öğleden sonraki aktivite programları ile gerçekleştirirler.

Sonuç olarak hem dilinizi geliştirmek, yeni kültürler tanımak, yeni arkadaşlar edinmek ve hayalini kurduğunuz şehirlerde yaşamak için Amerika Birleşik Devletlerinde alacağınız dil eğitimi hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tecrübe olacaktır.