AMERİKA

ADIM ADIM AMERİKA DİL OKULLARI

İlk Görüşme: Amerika’da İngilizce Dil Eğitimi almak isteyen danışanımızla yaptığımız ilk görüşmede, öncelikle danışanın Amerika Vizesi için gerekli yeterliliklere sahip olup olmadığı incelenir. Aday vize için uygun ise, danışanın istek ve beklentileri doğrultusunda eğitimi için doğru şehir tercihi yapılmaya çalışılır. Danışanın dil eğitimindeki hedeflerine göre dil eğitiminin süresi belirlenir. Son olarak eğitimi için ayırdığı bütçeye göre okul alternatifleri belirlenir ve en doğru okul seçimi gerçekleştirilir.

Okul Kayıt: Danışanla birlikte tarih, süre, şehir ve okul tercihleri yapıldıktan sonra, okulun kayıt formu doldurulur ve okulun ön kayıt ücreti ile birlikte sponsor olacak olan kişinin banka bilgileri ve Evidence of Financial Support sponsor belgeleri okula gönderilerek I-20 belgesi okuldan istenir.

Okul Onayı:  Seçilen okuldan danışanın I-20 belgesi ve faturası geldikten sonra, danışanın seçtiği hafta sayısına ve ders saatine uygun olarak Amerika Vizesine başvuru için hazırlıklara başlanır.

Vize Hazırlık: Gerekli vize belgeleri listesi öğrenciye sunulur, Success tarafından hazırlanması gereken belgeler hazırlanır.

Vize Başvurusu: Öğrencinin tüm belgeleri hazır olduğunda bu belgeler en son danışanlarımız tarafından kontrol edilir. Son olarak danışanın vize randevusu alınır ve danışanın randevu günü Amerikan Konsolosluk yetkilisiyle yaptığı mülakat sonrasında vize sonucu belirlenir.

Program Ücreti Ödemesi, Uçak Bileti ve Son Hazırlık: Vizesi onaylanan danışanımızın uçak biletleri alınır ve geri kalan okul ödemeleri tamamlanır. Ödemeler tamamlandığında okuldan temin edilecek konaklama ve karşılama onayları ile birlikte danışanlarımıza yurtdışı çıkış işlemleri ve Amerika’da ki hayat hakkında oryantasyon verilir ve öğrencinin sağlıklı bir biçimde okuluna ulaşması sağlanır.