AMERİKA

AMERİKA bayrak

AMERİKA

united states of america

AMERİKA
BOSTON

Boston şehri Massachusetts eyaletinin en büyük şehridir. Amerika’nın kuzey doğusunda bulunan şehir New York’a ortalama 3-4 saat otobüs mesafesindedir. New England bölgesinde olduğu için bu bölgenin tüm güzelliklerini Boston’da görebilirsiniz. Özellikle sonbahar aylarında Boston harika bir görüntüye sahip olur. Boston, Amerika’nın popüler ve büyük şehirlerinden biridir. New York kadar olmasa da kozmopolit bir yapısı vardır ve dünyanın bir çok yerinden öğrenci almıştır. Özellikle İrlanda nüfusunun yoğun olduğu şehir de öğrenciler için uygun ve ekonomik restoranlar, kafeler, alışveriş yerleri bulunmaktadır.

Dünyaca ünlü üniversitelerin bulunduğu şehir tam olarak bir öğrenci kentidir. Boston’da bulunan ünlü üniversitelerden bazıları Harvard Üniversitesi, MIT, Boston Üniversitesi, Mount Ida College, Northesten Üniversitesi gibidir. Eğitim ve kültür şehri olduğu için Boston’da ayrıca bir çok büyük dil okullarının merkezi bulunmaktadır. Çeşitli programlara sahip olan bu okullarda ihtiyacınıza uygun eğitim programını alabilirsiniz. Genel, yoğun, iş İngilizcesi programlarının yansıra akademik İngilizce, birebir İngilizce gibi dersler de alabilirsiniz.

Konaklama seçenekleri için aile yanı yurt ya da öğrenci evleri seçenekleri bulunmaktadır. Bütçenize uygun konaklama tipini tercih edebilirsiniz. Boston’un büyük bir şehir olmasından kaynaklı anadili İngilizce olan ailelerin yanında konaklayabilirsiniz böylece onların kültürlerini öğrenme şansı yakalayabilirsiniz. Aile yanı konaklamaya alternatif öğrenci yurtlarını ya da evlerini de tercih edebilirsiniz. 

BOSTON harita