MALTA

MALTA ÖĞRENCİ ORYANTASYONU

MALTA VE DİL OKULLARI

 

İtalya’nın Güneyinde bulunan Malta adası, son zamanlarda İngilizce öğrenmek isteyenler için ön plana çıkmaya başlamıştır. Malta’nın diğer ülkelere kıyasla dil okulları fiyatları ve geçim masraflarının daha uygun olması, Resmi dili İngilizce ve Maltaca olmasına rağmen nüfusun neredeyse tamamı İngilizce konuşması ve eski İngiliz sömürgesi olmasından kaynaklı yaşam tarzları ve kültürleri İngilizlere çok benzerlik göstermesi Malta’nın tercih edilmesinin başta gelen sebepleri arasında yer alıyor. 

Avrupa’nın en popüler turistik yerlerden biri olan Malta, Unesco tarafından tarihi izlerin en yoğun bulunduğu ülkelerden biri olarak seçilmiştir. Yaklaşık 470 bin nüfusa sahip olan bu ülkenin nüfusunun yarısı başkenti Valetta’da yaşamaktadır. 3 büyük 2 küçük adadan oluşan bu adalar devleti, ismini en büyük olan adadan almıştır. Kış aylarında ortalama 14.3 °C, yaz aylarında ise ortalama olarak 32.6 °C civarında olan ılıman iklimi ve Ada ülkesi olmasından kaynaklanan muhteşem deniz kenarları ve manzaraları sayesinde Dil eğitiminizi tatil havasında tamamlayabilirsiniz.

Malta’da hem dünya çağında zincir dil okulları hem de çok kaliteli yerel dil okulları bulunmaktadır. Bu yüzden alacağınız eğitim Amerika’da ya da İngiltere’de aldığınız eğitimden farklı olmayacaktır. Örneğin dünyanın en büyük zincir okullardan biri olan Ec English; Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Güney Afrika'da dil eğitimi verir ve EC English dil okulunun merkez şubesi Malta’dadır. Sprachcaffe dil okulu İngiltere, Amerika, Kanada, Almanya, Fransa, Küba, İspanya, İtalya, Fas ve Çin gibi ülkelerde eğitim veren son derece başarılı okullardan biridir ve Malta’da verdiği eğitim kalitesi de her şubesiyle aynıdır. Bu okulların yanı sıra ülkede, ESE, ATLAS, LSC, ACE, AM Language, CLUBCLASS, IELS ve MAGISTER gibi birçok başarılı dil okulları bulunmaktadır. 

İngilizce öğrenmek isteyenleri birçok imkân sunan Malta, artık çalışma izni de veriyor. Uzun süre dil eğitimi gören kişilerin ekonomik açıdan zorlanmaması ve kaldığı süre boyunca kendi masraflarını rahat karşılayabilmesi için eğitiminin 3 ayını doldurduktan sonra öğrenci vizesi ile birlikte 91. Günden itibaren çalışma hakkı bulunuyor. İş imkânı bulmak oldukça kolay ve haftada ortalama 20 saat çalışma imkânınız var. İşverenler yabancı öğrenci çalıştırdıkları zaman devlete vergi ödemiyorlar. Bu yüzden sizleri işe alma konusunda oldukça istekli olacaklardır. Seçebileceğiniz iş kendi ülkemizde de olduğu gibi niteliğinize göre değişmekte ve tabi ki verilen ücret işlere göre değişmektedir. Ayrıca EC, ESE ve ACE Malta Dil Okulları öğrencilere kariyer günü düzenleyerek cv oluşturma konusunda yardımcı oluyorlar.

Malta Dil okulları öğrencilere kolaylık sunmak açısından paket fiyatlar sunar. Dil eğitimi almak isteyen öğrenci için eğitim masrafı ve konaklama masrafları her şey dâhil ekonomik paket halindedir. Malta’da 4 hafta dil eğitimi ve konaklama her şey dâhil paket fiyatı ortalama 900 Euro ile 1300 Euro arasında, 12 hafta eğitim ve konaklama her şey dahil 2700 Euro ile 4000 Euro arasında, 6 aylık dil eğitimi ve konaklama paket fiyatı ise 5000 Euro ile 7500 Euro arasında değişkenlik gösterir. 

Dil okullarının bulunduğu bütün ülkelerde de olduğu gibi yurtlarda konaklama, aile yanı konaklama ve birkaç kişi ile aynı dairede kalma imkânları da mevcuttur. Daha sıcak ve güvenilir bir ortam ve ailelerle İngilizce pratik yapmak isteyen öğrenciler aile yanlarını, kendilerine ait rahat bir yerde kalmak isteyen öğrenciler yurtları ve daha ekonomik bir konaklama seçmek isteyenler paylaşımlı daireler tercih ediliyor. 

Güneş, deniz, dalış, tekne turları, tarihi kiliseleri ve yıl boyu yumuşak iklimi le tatil havasında eğitim almak isteyenler için Malta her zaman birinci seçenek olabilir. Vize alması kolay olan ülkeler arasında yer alan bu ada ülkesinde aldığınız eğitim kalitesi için hiç bir zaman şüphe etmemelisiniz. Uluslararası birçok insanla sosyalleşebileceğiniz gibi çok giriş çıkışlı vizeniz ile diğer Schengen ülkelerini de bol bol gezme imkânınız olur.