MALTA

ST JULIANS DİL OKULLARI

ACE

EC ENGLISH

ESE

MAGISTER ACADEMY

MALTA DİL OKULLARI

Malta, Gozo ve Comino olmak üzere 3 adadan oluşan Malta ülkesi tam bir Akdeniz ülkesidir. Başkenti Valletta olan bu ülkede 50 ye yakın dil okulu bulunmaktadır. İngilizce eğitimi Malta’da çok iyi yerleşmiştir. Bu sebeple her okulda, her seviye ve yaş için öğrencilerin kendilerine uygun programlar bulması mümkündür. Ayrıca bu okullarda eğitim veren öğretmenler de oldukça deneyimlidirler. En fazla dil okulu St.Julian’s bölgesinde bulunmakta olup burası Malta’nın en kareketli ve en canlı bölgesi olarak bilinir. St.Julian’s dan sonra en çok tercih edilen şehirlerden bri diğeri ise Sliema’dır. Nezih bir bölge olarak kabul edilen Sliema’da birçok dil okulu bulunmakla birlikte sahil boyunca café restaurantlara raslamak, alışveriş için ünlü markaları da barındıran mağazaların bulunduğu caddelerde dolaşmak mümkündür. Tabi ki Valletta, Gzira veya Sweiqi bölgelerinde de tercih edilen ve iyi eğitim veren dil okulları bulunmaktadır.

Malta, özellikle yaz aylarında dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Yaz aylarında çok daha popüler olması yaz mevsiminin bir getirisi olarak kabul edilmekle birlikte ana dili ingilizce olan bu ülkede eğitim ücretlerinin diğer ülkelere göre daha uygun olmasıdır. Çok küçük bir ülkede ona oranla sayıca fazla dil kurslarının olması rekabeti arttırmakla birlikte eğitim ücretlerininde uygunluğunu ön plana çıkarmaktadır. Bir başka sebep olarak da Avrupalı öğrencilerin vize serbestliği olmasından ötürü ingilizce eğitim destinasyonu olarak Malta’yı seçmelerini gösterebiliriz.

Malta’da öğrencilerin taleplerini karşılayacak bir çok dil okulu programı bulunmaktadır. Genel, Akademik ve İş ingilizcesi, Sınav hazırlık kursları ya da yaz okulları gibi kategorize edebiliriz. Okullar eğitimin yanı sıra öğrencilere birden fazla konaklama seçeneği de sunmaktadırlar. Bunlar; Aile yanı, yurt, öğrenci evleri, stüdyo daireler ya da otel konaklamalarıdır.

Küçük bir ülke olmasının diğer avantajlarından biri de şehir içi ulaşımın kolay ve ucuz olmasıdır. Bu da dil öğrenmek için giden öğrencilerin Malta’yı gezme ve keşfetmek için bir fırsat yaratmaktadır.

Türk öğrencilerin vize serbestliği olmamasından dolayı Malta’ya shengen vizesi ile gidilebilmektedir. Ancak yeşil pasaport sahibi olan öğrenciler vizeyere gerek kalmaksızın 90 güne kadar Malta’da kalabilirler.