DİL OKULU

Dil Okullarında Konaklama

Aile Yanı Konaklama, Yurt Konaklaması, Öğrenci Evi, Otel Konaklaması

Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneği, dil okulu programlarında en çok tercih edilen ve memnuniyet oranı en yüksek konaklama tiplerinden birisidir. Bu konaklama tipini seçen öğrenci gidilen ülkede o ülkenin yerlisi bir ailenin yanında konaklar. Okuldan okula göre değişmekle birlikte genellikle konaklama ücretine belirli öğün yemekler de dahildir. Burada öğrenci yalnızca kahvaltı, yarım pansiyon ya da tam pansiyon şeklinde seçim yapabilir. Aile yanı konaklamanın en büyük avantajlarından birisi, anadili eğitim alacağınız dil olan bireylerle zaman geçirmenize olanak tanıması ve gidilen ülkenin kültürünü daha hızlı öğrenerek adaptasyon süresini kısaltmasıdır. Müsaitliğe göre varsa belirli tercihleriniz okullar tarafından değerlendirilmektedir. Örneğin evde evcil hayvan bulunup bulunmaması ya da küçük çocuk olup olmaması, garanti edilmemekle birlikte tercih edilebilir.

Yurt Konaklaması: Sizin gibi dil eğitimi almaya gelen farklı ülke öğrencileri ile aynı ortamda zaman geçirebileceğiniz yurt konaklamalarında yemek genellikle ücrete dahil değildir. Ancak çoğu yurtta mutfak ve oturma odaları gibi ortak olanlar mevcuttur. Tuvalet ve banyolar birçok yurtta en suit denilen şekilde oda içinde ya da koridorlarda ortak kullanım alanı olarak bulunabilmektedir. Odadaki kişi sayısı genellikle öğrencinin tercihine göre seçilebilmektedir. Farklı kültürler ile bir arada olmaktan keyif alan öğrenciler daha fazla tercih etmektedir. Aile yanı ile kıyaslandığında genellikle daha pahalı bir konaklama tipidir.

Öğrenci Evi: Ülkemizdeki öğrenci evi mantığına yakın şekilde sunulan bir konaklama tipidir. Yurtdışı Dil Okulu programlarındaki en temel iki konaklama aile yanı ve yurt olsa da bazı ülkelerdeki bazı okullar Öğrenci Evi konaklaması da sunmaktadır. Birden çok öğrencinin aynı evi kullandığı konaklamalarda mutfak, oturma odaları ve genellikle banyolar ortak olarak kullanılmaktadır. Aynı odada konaklayacak kişi sayısı da seçilebilmektedir.

Otel Konaklaması: Kişinin tercihine göre her zaman alternatif olabilecek bir konaklama tipidir. Genellikle kısa süreli programlarda ve belirli ülkelerde tercih edilmektedir. Aksi takdirde diğer konaklama tiplerine göre çok daha maliyetli olmaktadır.

Yurtdışı eğitim ile yabancı dilinizi o dilin anavatanında geliştirin.
A'dan Z'ye Yurtdışı Eğitim Süreci
Genel İngilizce, Akademik İngilizce, Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi, Executive Programlar, Teacher Training, Hukuk İngilizcesi
Aile Yanı Konaklama, Yurt Konaklaması, Öğrenci Evi, Otel Konaklaması
Doğru süre, doğru lokasyon, doğru program
Ücretsiz Danışmanlık, İndirimli Dil Okulları, Profesyonel Vize Danışmanlığı, Programınızın Son Gününe Kadar Destek