İRLANDA

İRLANDA DİL OKULLARI
İrlandada Dil Eğitimi

İrlanda Birleşik krallığın batısında bulunan bağımsız bir ada devletidir. En büyük kenti ve başkenti Dublindir. İrlanda iliman bir deniz iklimine sahiptir. Temmuz ayında elde edilen sıcaklıklar güneyde 16 derece ile kuzeyde 14 derece arasında değişir. Kışlar nispeten sıcak geçer ve sıcaklık Ocak ayında 4 ile 7 derece arasında değişir İrlanda son zamanlarda dünyanın çeşitli ülkelerinden İngilizce öğrenmek için gelen öğrencilerin popüler ve uğrak yerleri arasına girmeyi başarmıştır. İrlanda doğal ve kültürel güzellikleri ile ve tarihi zenginliğiyle giden öğrencilerin çok etkilemektedir. Bir diğer yandan sosyal hayatın ve kültür olarak sıcak kanlı insanlara sahip olması İrlanda’yı daha cazip bir ülke haline getirmektedir.

İrlanda’da eğitim almak için sebepler

İrlanda’da dil eğitimi almanın avantajlı bir çok yani bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları Türkiye’ye ulaşımın yakın ve çabuk olması, Türk öğrencinin çok bulunmaması ve eğitim maliyetlerinin göreceli olarak daha uygun olmasıdır.

Aynı zamanda adaptasyon sürecini öğrenciler çok daha rahat ve hızlı bir şekilde aşabilmektedirler. Gerek bölge halkının Türkleri sevmesi aynı zamanda sıcak kanlı olmaları sebebiyle öğrenciler çok daha kısa sürede ülkeye ısınıp uyum sağlayabilmektedirler. Bu da öğrencilerin çok daha verimli bir şekilde İngilizce eğitim almalarına olanak sağlamaktadır.

İrlanda’da en çok tercih edilen şehir Dublin olmakla birlikte Cork, Galway, Limerick ve Bray gibi şehirlerde tercihler arasında yer almaktadır.

İrlanda'da çalışma izni

Irlanda’da 25 hafta ve üzeri dil okuluna kayıt yaptıran öğrencilerin çalışma izni olmaktadır. Haftada 20 saat olmak kaydıyla öğrenciler çalışabilir ve cep harçlıklarını çıkartabilirler. Öğrenciler ayrıca tatillerde ve yaz dönemlerinde haftada 20 saat yerine fazladan tam zamanlı çalışabilirler. Öğrenciler bu sayede hem hayatlarını biraz daha kolaylaştıracak kadar para kazanacak hem de ingilizce Pratik yaparak ingilizcelerini geliştirebileceklerdir.

İrlanda'da Konaklama

İrlanda'da konaklamalar, tercih ettiğimiz okul tarafından ayarlanmaktadır. Okulların genel olarak sunmuş olduğu konaklama alternatifleri içinde aile yani, yurt, rezidans ve oteller yer almaktadır. Konaklama seçimlerinde ilk haftalarda aile yani konaklama alınması hem öğrencinin ülkeye adaptasyon sürecini hızlandırmaktadır.Aileler okullar tarafından özenle seçmekte ve sürekli denetlenmektedir.