FRANSA

FRANSA bayrak

FRANSA

france

FRANSA
ANTIBES

Garoupe Yarımadasının doğu yakasında ve Anges Körfezi kıyısında yer alır. Körfezin öteki ucunda bulunan Nice'in tam karşısına düşer. Lüks sayfiye yeri Cap d'Antibes de buradadır. Kentin ekonomisinde turizmin yanı sıra çoğunlukla seralarda yapılan çiçek yetiştiriciliği de önemli yer tutar.

İlkçağlarda Marsilya'ya yerleşen Phokaialılarca bir ticaret üssü olarak kurulan kentin ilk adı Antipolis'ti. Daha sonra Romalıların eline geçti. 1384-1608 arasında da kıyı bölgesine egemen olan Grimaldi ailesinin mülkü oldu. Çağlar boyunca birçok kez yeniden inşa edilen Grimaldi Şatosu, 1946'da burada çalışmış olan Pablo Picasso'nun yapıtlarının sergilendiği bir müze olarak kullanılır. Ayrıca, yöredeki kazılardan çıkarılan ve Grimaldi fosilleri olarak bilinen Tarihöncesi insan kalıntılarının sergilendiği bir arkeoloji müzesi vardı.

Antibes dil okulları özellikle yaz döneminde Fransızcasını geliştirirken tatil de yapmak isteyen öğrencilerin ilk seçeneklerinden olmuştur.  Antibes’deki Fransızca kurslarını esnasından tüm Cote d’Azur bölgesini gezebilir, Monte Carlo’dan, Saint Tropez’ye kadar tüm dünyanın beğenisini kazanmış sahillerde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

80 000 i bulan nüfusu ile genelde yazlık villa tipi evlerde oturan Antibes’li aileler ile Antibes dil okullarındaki kurs süreniz boyunca konaklamak en doğru seçenek olacaktır. Buna ek olarak rezidans tipi konaklama hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

ANTIBES harita