İTALYA

ADIM ADIM İTALYA DİL OKULLARI

İlk Görüşme: İtalya’da İtalyanca Dil Eğitimi almak isteyen danışanımızla yaptığımız ilk görüşmede, öncelikle danışanın İtalya Vizesi için gerekli yeterliliklere sahip olup olmadığı incelenir. Aday vize için uygun ise, danışanın istek ve beklentileri doğrultusunda eğitimi için doğru şehir tercihi yapılmaya çalışılır. Danışanın dil eğitimindeki hedeflerine göre dil eğitiminin süresi belirlenir. Son olarak eğitimi için ayırdığı bütçeye göre okul alternatifleri belirlenir ve en doğru okul seçimi gerçekleştirilir.

Okul Kayıt: Danışanla birlikte tarih, süre, şehir ve okul tercihleri yapıldıktan sonra, okulun kayıt formu doldurulur ve okulun ön kayıt ücreti okula gönderilir.

Okul Onayı:  Seçilen okuldan danışanın okul kabul belgeleri ve faturası geldikten sonra, danışanın seçtiği hafta sayısına uygun olarak İtalya Vizesine başvuru için hazırlıklara başlanır.

Vize Hazırlık: Gerekli vize belgeleri listesi öğrenciye sunulur, Success tarafından hazırlanması gereken belgeler hazırlanır.

Vize Başvurusu: Öğrencinin tüm belgeleri hazır olduğunda bu belgeler en son danışanlarımız tarafından kontrol edilir. Son olarak danışanın vize randevusu İDATA Vize Toplama Merkezinden alınır ve vize başvurusu İtalya Konsolosluğuna sunulur.

Program Ücreti Ödemesi, Uçak Bileti ve Son Hazırlık: Vizesi onaylanan danışanımızın, uçak biletleri alınır ve geri kalan okul ödemeleri tamamlanır. Ödemeler tamamlandığında okuldan temin edilecek konaklama ve karşılama onayları ile birlikte danışanlarımıza yurtdışı çıkış işlemleri ve İtalya’daki hayat hakkında oryantasyon verilir ve öğrencinin sağlıklı bir biçimde okuluna ulaşması sağlanır.