FRANSA DİL OKULU FİYAT LİSTESİ

Dil okulu fiyat listeleri güncellenmektedir.

FRANSA DİL OKULLARI FİYATLARI

Fransada dil öğrenimi genellikle Paris, Nice, Marsilya, Lyon, Bordeux gibi şehirlerde yapılmaktadır. Bu şehirlerde bulunan eğitim seviyesi yüksek dil okullarında Fransızca öğrenmek, Fransızca konuşan diğer ülkelerde dil öğrenmekten çok daha iyi olacaktır. Fransa, Avrupa’nın en gelişmiş ve en iyi yaşam şartlarını sunan ülkelerinden bir tanesidir. Fransızca ise birçok ülkede resmi dil olan ve BM, NATO, AB gibi kuruluşların da resmi dilidir.

Fransa’da dil öğrenmek için ayrılması gereken bütçe belirlenirken, gidilecek olan şehir, dil okulu ve konaklanacak olan yer belirleyici olacaktır. Paris, Nice gibi şehirler nispeten daha pahalıdır. Bordeux, Lyon gibi şehirler ise biraz daha uygun fiyatlı ve daha sakin ve huzurlu şehirlerdir. Fransa’da konaklama imkânları genelde dil okullarının yurtları veya öğrenci rezidansları şeklinde olmaktadır. Konaklama ve dil eğitimi fiyatları dışında öğrencilerin haftalık olarak 100-150 Euro daha harcayacakları hesap edilmelidir. Sürekli güncellenen fiyatlarımızı gördükten sonra bu harcamaları da hesap etmek daha doğru olacaktır. Bunun yanında ulaşım imkanları Fransa’da oldukça gelişmiştir. Metro ve tramvaylar şehirlerin her yerine ulaşabilmektedir. Bir binişlik kartlar yaklaşık 1.80 euro civarındadır ve bunun yanında çoklu bilet alımlarında bu rakam 1.50 euroya kadar da düşebilmektedir.

Konaklama fiyatları, konaklama çeşidine göre haftalık 50-200 euro aralığındadır. Bu fiyat konaklama standartlarına göre veya tek kişi iki kişi durumlarına göre değişebilmektedir. Yurtlarda genelde yemek imkânları sunulur. Rezidansların bazılarında yemek yapma imkânı bile vardır.

Eğer Fransa’ya dil öğrenmeye gitmişseniz, neredeyse dört mevsimin aynı anda yaşanabildiği bu ülkede bütçenizi hesaplarken, kış sporlarını ya da eşsiz sahillerini de hesaba katmalısınız diye düşünüyorum. Fransa’ya kadar gitmişken Alplere uğrayabilirsiniz veya Nice, Cannes, Monako ve St.Tropez sahillerini görebilirsiniz. Normandiya çıkarmasının yapıldığı sahiller görülebilir. Tabii bir de Fransa denince akla gelen Paris şehrini mutlaka gezeceksiniz. Dolayısıyla Fransa’da dil öğrenmek sadece dil öğrenmek değil, bir kültüre de tanıklık etmek olacaktır. Fransa dil okulları fiyatlarını detaylı olarak öğrenmek ve teklif almak için bizi arayabilir veya mail atabilirsiniz.