BİZİMLE GİDENLER

ALICAN KOCAOGLU

DİL OKULU

INGILTERE-MANCHESTER

ALICAN KOCAOGLU

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdiğimde aklımda bir takım sorular ve korkular vardı. Gerekli evrakların nasıl toplanacağı, konsolosluğa başvuruda nelere dikkat edileceği, hangi okulun benim için en doğrusu olacağı gibi. Success Yurtdışı Eğitim bürosuna gittiğimde bu sorularım ve korkularım son buldu. Sanki bir aile olmuştuk. Olabildiğince kısa sürede benim için en doğru kararı vermeye başladık ve işlemlere başladık. Şu an dil eğitimindeyim ve okulumdan, bulunduğum durumdan çok mutluyum. Sorularımı hiç bir zaman cevapsız bırakmadıkları için ve her türlü sıkıntı, tedirginliklerimle aile sıcaklığı havasında ilgilendikleri için çok teşekkür ederim.

MERT SORKUN

DİL OKULU

MALTA-SLIEMA

MERT SORKUN

Merhabalar…

Ben ve Uğur arkadaşım dil eğitimi kapsamında 12 haftalık bir süreç  için Malta’da bulunduk. Seçtiğimiz dil okulunun ismi Chamber College Dil Okulu oldu.

Öncelikle okuldan bahsetmek gerekirse her ülkeden farklı insanlar mevcut. Eğitimi gayet güzel her gün sosyal aktiviteleri mevcut. Malta’nın  hava şartlarına gelecek olursak çok uygun bir bölgede yer alıyor. Kışları çok soğuk değil ve yazları çok sıcak oluyor. Ülke ise küçük fakat gezip görebileceğiniz çok yer var. Kendilerine özgü bir dil var fakat yaşlısından genci herkes İngilizce biliyor, konuşuyor. Yaşam standartları diğer Avrupa ülkelerine bakıldığında daha uygun diyebilirim. Biz arkadaşımla  2 Ekim ile 25 Aralık tarihleri arasında orada bulunduk. Ekimde denize rahatça girebilirsiniz. Farklı kültürler tanıyorsunuz. Farklı ülkelerden insanlarla tanışıyorsunuz. Hem pratik yapma şansınız oluyor, hem de sizin için çok büyük bir deneyim oluyor. Kalma işine gelince okulun belirlediği yurtlar okula çok yakın yürüme mesafesinde ve yurtlar haftanın belirli bir günü düzenli olarak temizleniyor. Hocaları iyi her türlü yardımda bulunuyorlar. Her ay level testleri düzenli olarak yapılıyor. Ülke küçük olduğu için her yer birbirine yakın ve okulun şehir merkezine uzaklığı  15 - 20 dakika arasıdır.

Bizim açımızdan çok farklı bir deneyim oldu ve ingilizcemizin gelişmesinde çok büyük yararı oldu. Herkese tavsiyem bu deneyimi  geç olmadan yaşamaları olacaktır.  

Dip Not :Trafik sağdan akıyor, dikkatli olunuz. (:

DILASUDE DEMİRÇİNLİ

DİL OKULU

İNGİLTERE-BOURNEMOUTH 28/03/2017

DILASUDE DEMİRÇİNLİ

Gideceğim dil okulunu ve ülkeyi seçerken çok titiz davrandım çünkü tatil için ailemle bile gitmemişken 2 ay yabancı bi ülkede yalnız yaşamak çok ürkütücü gelmişti. Bu evrede Success ve Aydın bey ile tanıştım. Aydın bey bana her konuda çok yardımcı oldu ne zaman aklıma birşey takılsa bir telefon uzağımdaydı hala fazlasıyla ilgilenmeye devam ediyor. Kendimi gerçekten güvende hissediyorum. Konaklama ve okul için bana rehberlik etti ve ikisinden de çok memnun kaldım. Success sayesinde  şu anda pek çok insanın yaşadığı sorunları yaşamıyorum. İyi ki onları tercih etmişim. Success International aracılığıyla Kings Education Bournemouth’a geldiğim için çok mutluyum. Her şey için çok teşekkür ederim.

BİLAL EGEMEN ÇETİNTAŞ

DİL OKULU

KANADA-TORONTO

BİLAL EGEMEN ÇETİNTAŞ

Selamlar,

Mezun olduktan sonra dil eğitimi almaya kararlıydım,  yaptığım araştırmalarım sonucunda Success Yurt Dışı Eğitim ile tanıştım, vize süreçleri ve eğitim alacağım ülke ve şehir konularında  çok kararsız ve bilgisizdim, Aydın Bey’in önerisiyle Toronto’ya ilgi duydum ve şu anda  ILAC’ta yoğun İngilizce eğitimi alıyorum. Aldığım eğitimden ve Toronto’dan fazlasıyla memnun kaldım, 6 haftadır buradayım ve Toronto’ya ilk geldiğim günden beri konakladığım aileyle ilgili, Toronto’da ki yaşantımla ilgili sürekli iletişimde kalmaya devam ettiler, Bunun için SUCCESS’e çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Bilal Egemen Çetintaş

SEFA GÜNAY

DİL OKULU

AVUSTRALYA-MELBOURNE

SEFA GÜNAY

İngilizcenin günümüzde gerek ülkemizde gerek diğer Dünya ülkelerinde önemi gün geçtikçe artmaktadır. Benim isteğim olan hava yolu pilotluğu ve eğitiminde ise üst seviyede ingilizce yeterliliği gerekmektedir. Bundan dolayı Malta'da dil eğitimi aldıktan sonra Avustralya'nın Melbourne şehirine dil  eğitimimi ilerletmek için gitmek istiyordum. Antalya Success yurt dışı eğitim şubesi Özgün Demiröz ile tanıştıktan sonra işlemleri hızlı ve doğru bir  şekilde yaptık. Şuan Avustralya'dayım inanılmaz bir eğitim kalitesi, yaşanabilirliğin en üst düzeyde olması beni mutlu ediyor. Herkese burada eğitim almayı öneriyorum.

Teşekkürler;

Özgün Demiröz ve Success Ailesi.

KENAN BILIR

DİL OKULU

İNGİLTERE-LİVERPOOL

KENAN BILIR

Merhaba ,

Ekim sonu başlayıp Şubat sonunda biten çok güzel bir İngiltere serüvenim oldu. Host olmak için yabancı dilimi geliştirmem gerekiyordu. Bunun için en doğru yerin İngiltere olduğuna karar verdim. İzmir de araştırdığım pek çok ajansta beni korkutan hatta vazgeçirecek fiyatlarla karşılaştım. Fakat Success hem fiyat hem de ilgi olarak diğer ajanslardan farklı oldu. Bana önerdikleri okul ve şehir tam söyledikleri gibiydi. İyi eğitim ve ucuz bir yaşam için LILA / Liverpool u tercih ettim. Bana 4 ayda bukadar çok şey katacağını tahmin etmiyordum. Gitmeyi düşünenlere direkt tavsiyemdir.

İlgi ve alakaları için Success ve Anıl abiye teşekkür ederim.

Gürhan Gürsoy

DİL OKULU

İRLANDA-DUBLIN

Gürhan Gürsoy

Merhaba, ben Gürhan Gürsoy. 1,5 yıl önce Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezuniyetimin ardından ingilizce eğitimine ağırlık verdim. İzmir'de bilinen bir eğitim kurumunda 4 ay kadar ingilizce eğitimi aldım ama Türkiye'de istediğim seviyeye gelmemin pek mümkün olmadığını anlayınca yurt dışındaki kursları araştırmaya başladım. Araştırmalarım sonucunda İrlanda'nın bana en uygun tercih olduğunu hissettim ve araştırmalarımı o yönde ilerlettim. Birkaç yurt dışı eğitim acentesiyle görüşsem de beklediğim ilgiyi göremedim. Sonrasında bir arkadaşımın tavsiyesiyle Güven Elvan Beye ulaştım. Kendisiyle yaptığım görüşmelerin ardından International House Dublin dil okuluna gitmeye karar verdim. Şu an bu okuldaki 2. ayım ve hiç pişman olmadım. Türkiye'de yıllarca Grammar öğrenip konuşmaya gelince 2 kelimeyi zor bir araya getiren biri olarak okuldaki birkaç hafta zorlandığımı söylemeden geçemeyeceğim. Çünkü okuldaki eğitim genel olarak Speaking ağırlıklı ve benim de tam olarak istediğim şey buydu. Alışma sürecinin ardından şuan her şey yolunda ilerliyor. Derslerin ardından okulda her gün değişik konularda çalışma sınıfları var bunlara dilediğiniz gibi ücretsiz şekilde katılabiliyorsunuz. Zamanınızı verimli şekilde değerlendirmek için tüm olanaklar mevcut. Bunun dışında her gün ücretli ve ücretsiz olmak üzere sosyal aktiviteler yapılıyor. Haftasonları da özellikle cumartesi günleri çeşitli yerlere geziler düzenleniyor, sıkılmanıza fırsat verilmiyor :) 

Genel hatlarla Dublin hakkında da kısaca bahsedeyim. Öncelikle evet hava şartları bizim alışkın olduğumuzdan farklı ama söylendiği gibi her gün çok soğuk ve yağmurlu değil. Özellikle rüzgarlı oluşu biraz rahatsız edici ama onun dışında abartılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. İrlanda halkı çok cana yakın,konuşkan ve yardımsever insanlar. Bu durum özellikle dil pratiği için çok faydalı bir durum. Çoğu zaman ilk defa gideceğim bir yerin kabataslak nerede olduğunu kontrol edip o bölgeye yaklaştıktan sonra sora sora adresi bulmayı tercih ediyorum. Sorduğunuz insanlar zaman ayırıp ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar, o sırada sohbet etme, pratik yapma şansınız oluyor.Bunun yanı sıra, Pub kültürü Dublin'de çok yaygın. İnsanlar gerçekten eğlenmeyi çok seviyorlar. Günün her saati canlı müzik eşliğinde şarkı söyleyen insanlara rastlamak mümkün. Çok canlı, yaşayan bir şehir Dublin ve bir o kadar da güvenli olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Konaklama konusunda aile yanını tercih ettim ve gerçekten harika İrlandalı bir aileyle yaşıyorum. Bu biraz benim şansım çünkü aile yanında kalıp pek memnun olmayan arkadaşlarım da var. Aile yanı konaklama kültürlerini tanımak açısından önemli bir avantaj. Çoğu akşam oturup farklı konular hakkında konuşmak, yepyeni şeyler öğrenmek, vizyonunuzu geliştiriyor, kendinizi farklı anlamda geliştirmenizi sağlıyor. Bazı günler birlikte, yerel sporlarını izlemek için stadyuma, bazı günler ise harika manzarası olan dağlara yürüyüşlere gidiyoruz. Aile konaklamalarının olumsuz tarafı genellikle şehir merkezine 40-50 dakika uzaklıkta olması ama Dublin'de hem şehir merkezinde konaklamak hem çok pahalı hem de konaklayacak yer bulabilmek büyük sıkıntı.

Başta da söylediğim gibi şuanda Dublin'de 2. ayım ve gerçekten hiç pişman olmadım. Özellikle alışveriş yaparken fiyatları 4 ile çarpmamaya alıştıktan sonra işler tamamen yoluna giriyor :) Bu süreci sadece ingilizce dil eğitimi olarak görmüyorum çünkü daha şimdiden dünyanın farklı ülkelerinde birçok yakın arkadaş edindim. Hepsinden kültürleri, tarihleri, yaşama biçimleri hakkında bir çok şey öğreniyorum ve bu durum beni kişisel olarak da geliştiriyor.

Karar verme sürecinden, şuana kadar hep yanımda olan Eskişehir Success Yurtdışı Eğitim Kurumuna ve özellikle Güven Elvan Beye çok teşekkür ediyorum.

Gürhan GÜRSOY

EREN GÜMÜŞ

DİL OKULU

AVUSTRALYA-MELBOURNE

EREN GÜMÜŞ

Merhaba,

Geleli yaklaşık 2.5 ay oldu. Okul ve şehir gerçekten  kaliteli ve yaşanılabilir. Başvuru süreci bizim için sıkıntılıydı biraz. Yani once Dublin için uğraştık, red alınca Melbourne tercihi yaptık. İyiki de böyle olmuş. Sağolsun Güven bey halletti herşeyi, çok yardımcı oldu. Yani şimdilik herşey yolunda.

FEYZANUR TERZİ

DİL OKULU

AVUSTRALYA-MELBOURNE

FEYZANUR TERZİ

Merhaba;

2016 yılı yaz aylarında yurt dışında İngilizce eğitimi alma kararımla birlikte Success Eskişehir'e danıştım. Eğer nereye gitmek istediğinizi bilmiyorsanız gerçekten çok zorlu bir süreç. Doğru bir şirket bulmak bu yüzden önemli. Success çalışanları bana Avustralya Melbourne'yi seçmemde çok yardımcı oldular. Avustralya özellikle Melbourne insanı yabancı öğrenciye o kadar alışkın ki tramvayda 'burada ne yapıyorsun, burayı sevdin mi, insanlar sana iyi davranıyor mu' gibi sorularla karşılaşmak çok mümkün. Coğrafyamızın farklı tanınmaya başladığı şu günlerde eğer endişe eden de varsa burada ırkçılık sıfır diyebilirim. Her ne kadar köklü bir tarihi olmasa da gezilecek görülecek sınırsız sayıda doğa harikası yerler mevcut burada. Her hafta şehirde düzenlenen kültürel etkinlik ve festivallere katılarak sosyalleşebilir, sadece Avustralya değil diğer kültürleri de keşfedebilirsiniz.

Kaplan International English'e gelince bence eğitimcileri hatta ofis çalışanları dahil çok iyi bir okul. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Herkese iyi şanslar.

Hande Şahin-Nurcan Kocaçay - İngilizce Öğretmenleri

Yaz Okulu

İngiltere-Londra / Fransa-Paris

Hande Şahin-Nurcan Kocaçay - İngilizce Öğretmenleri

Selamlar… İngilizce öğretmenleri Nurcan Kocaçay ve Hande Şahin olarak sizlere bu yazıyı yazmaktayız. Öğrencilerimizle birlikte daha önceki senelerde de İngiltere’de yaz okulu deneyimlerimiz oldu. Hepsi de keyifliydi. Elbette yurt dışı konaklamalarda; özellikle yaş seviyesi küçük öğrencilerle birlikte gidiyorsanız bir takım sıkıntılar ve sorunlar olacaktır. İşte bu noktada sizin seçtiğiniz şirketin farkı ortaya çıkar. Daha önceki deneyim ve tecrübelerimize dayanarak bizler size neden SUCCESS Yurt Dışı Eğitim’i tercih etmeniz gerektiğini anlatmak istedik. Öncelikle bir şirket size teklif verme aşamasından tutun dönüşünüze kadar her türlü hizmeti (Broşür, veli-öğrenci bilgilendirmesi,öğretmen oryantasyonları, vize belgeleri toplama-ki bizce en önemlisi-) sunmak durumundadır. İşte bu yüzden SUCCESS. Seyahatiniz boyunca karşılaşabileceğiniz güçlüklerde (kalınan yer, aktviteler, programda ya da derslerde yaşanan sıkıntılar) yanınızda olmak durumundadır. İşte bu yüzden SUCCESS. Şirket yetkilisi gerektiğinde yüzlerce öğrencisini İngiltere’de gönderdiği kurum yetkilisini arayıp; “Grubumun sorununu halledemezseniz, öğrencilerimi çekerim.” diyebilecek kadar grubunun arkasında durduğu için SUCCESS. Öğretmenleri ve öğrencileri daha da memnun edebilmek adına Eskişehir’den kalkıp yanlarına gelebildiği için SUCCESS... Her şeyden de önemlisi sizi lafta değil gerçekten de önemsediği için SUCCESS...

Yolculuğumuza biraz daha ayrıntılı bakacak olursak;  13 öğrencimizle birlikte İngiltere Queen Marry Üniversitesi’nde bulunan Embassy Summer yaz okullarında iki hafta boyunca konaklama fırsatı yakaladık. Mile End’de bulunan kampüs, Londra’nın merkezindeki konumuyla, yürüme mesafesindeki metro istasyonuyla ve de en önemlisi güvenliğiyle öğrencilerimizin ve biz öğretmenlerin gönüllerine taht kurdu.  Öğrencilerimiz sabahtan derslere girdiler. Yapılan seviye tespit sınavından sonra her birisi kendi sınıflarında eğitim görmeye başladı. Öğlen yemeklerinin ardından konumumuz itibariyle tüm gezilerimizi metroyla yaptık. Daha önceki tecrübelerimizden faydalanarak okulun bizler için sunduğu Staff’ları (görevli) istemedik ve gezileri grup liderleri olarak kendimiz organize ettik. British Museum, National Gallery, Buckingham Palace, Trafalgar, Bus Tour, London River Cruise, Greenwich, London Eye, Madame Tussauds, Thorpe Park, Oxford, Cambridge gibi ve daha sayamadığımız bir çok yeri öğrencilerimizin görme ve gezme fırsatları oldu. Öğrencilerimiz 1-2 gün geçtikten sonra kendileri metro hatlarını takip ederek gidecekleri yerleri hesaplamaya başladılar ki bu bizler için inanılmaz keyifliydi. Pazar günü yaptığımız Thorpe Park ziyareti ise ayrı bir heyecandı. O gün Thorpe Park’a hava muhalefetinden (klasik İngiliz yağmuru) dolayı pek fazla insan rağbet etmemişti. Bu durum başlangıçta bizler için can sıkıcıydı fakat parka girer girmez güneş açtı ve çok fazla ziyaretci olmadığı için tüm ‘ride’lar öğrencilerimiz için birden ‘fast pass’ oluverdi... Elbette her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi İngiltere maceramızın da sonuna gelinmişti. Fakat bizim sadece İngiltere maceramız noktalanmıştı; sırada başka bir heyecan vardı. Fransa... Disneyland... San Pancras Tren İstasyonu’ndan Paris’e, Eurostar Hızlı Treni ile yola çıktık. Yaklaşık  bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Gare du Nord’da bizi SUCCESS yetkilisi Kaan Armağan karşıladı. Tren garından çıktığımızda bizi dışarıda bekleyen VIP araçlarımıza atladık ve ver elini Paris şehir turu.  Musée d'Orsay, Eiffel Tower, Champs ElyséesNotre Dame Cathedral, Arc de Triomphe, Musée du Louvre  ve daha bir çok yeri arabamızda bulunan rehberler eşliğinde dolaşma fırsatı yakaladık. Herhalde Paris’te kalınabilecek en konforlu otellerden birinde konakladık. Temiz yatak ve çarşaflar, konforlu odalar... Ertesi gün ise Disneyland’da sayfalarca yazılabilecek türden ama kesinlikle yaşanması gereken keyifli saatler geçirdik. Ve bir sonra ki gün ise THY ile Türkiye’ye dönüşümüzü gerçekleştirdik. Kurduğu hayalleri gerçekleştiren öğrencilerimizi ailelerine sorunsuz ve mutlu bir şekilde teslim etmemizi sağladığı için SUCCESS...

Cansu Jale GÜÇLÜ

Sertifika - Diploma Programı

UCLA, Los Angeles USA

Cansu Jale GÜÇLÜ

Merhaba şu an kafası acayip karışık olup da muhtemelen 2-3 aya soluğu dünyanın öbür ucunda alacak arkadaş’. İsmim Cansu olsa da Success beni sanırım baş belası olarak hatırlayacaktır. Geçen sene tam da bu dönemde öğrencilikten iş kadınlığına geçişi kendine   sindiremeyen biri olarak  -illa ki Amerika’da- bir dil okuluna gitmeye karar verdim. Açıkçası   internetten rastgele bulduğum tüm yurtdışı eğitimi danışman firmaları gezmeye   başlamışken, çaldığım 2 kapıda muhatap bile bulamayıp nihayet Success’te derdimi   anlayacak birilerini buldum. O günden sonra derdim artık Success’in derdi olmuştu, ben   rahata erdim Vize görüşmesinde giyeceğim kıyafete kadar tartışıp abartmış olsak da, inanın   ne o –sancılı- evrak hazırlama ve vize başvuru sürecinde ne de yurtdışında kaldığım o -en   keyifli- süreçte hiçbir aksi durumla karşılaşmadım. En güzeli de kıtalar ötesi yerde bile bir   aksilik olursa derhal ulaşabileceğim birilerinin var olduğunu bilmekti. Öyle ki okulun benden   istediği acil durum kişisi olarak Success danışmanımın numarasını vermiştim… Umarım bu   macerayı yaşamaktan belki biraz korkan siz, şu yazıyla rahatlamış ve şu an doğru internet   adresinde gezindiğinizi fark etmişsinizdir. 

Bu arada bence Paulo Coelho yanılıyor olamaz; “One day you will wake up and there   won’t be any more time to do the things you’ve always wanted. Do it now!”

Koray APAYDIN

Work & Travel

Wyoming, USA

Koray APAYDIN

Work and Travel hayatımda iyi ki katıldım diyebildiğim bir program. Gerçekten harika bir 3 ay geçirdim. Gerçi hala dönüp baktığımda “Tek başıma nasıl gittim ben ?” diye kendime soruyorum ama bir yandan da iyi ki gidip yaşamışım bunları diyorum.

Eğer aklınızda WaT yapma fikri varsa bunu asla ertelemeyin hemen bilen birileri ile konuşun ve kendinizi aydınlatın. Ben Success’i geç buldum fakat her şeyi çok kısa bir sürede halledip beni gönderdiler. İyi de yaptılar.

Orta düzey bir İngilizceniz varsa vize çok kolay geçilir. Gerçekten stres yapmaya değmez.

Evet ben tek başıma WaT yaptım. Wyoming eyaletinde bir çiftlik-otel tarzı güzel, huzurlu bir yerde waitstaff(Garson-mutfak işleri vs.) olarak çalıştım. 

Gidiş hikayem kısaca şöyle; ailemle birlikte İstanbul Atatürk havalimanına gittik. Bu uçuş benim ilk uçuşum olacaktı ve en uzun uçuşlardan biriydi biraz heyecanlıydım ve o polislerden geçip tamamen yalnızlığı hissettikten sonra bu heyecan 2 katına çıktı. Oturdum bekliyordum uçağı verdikleri numarada kulağımda kulaklıkla o sırada uçağın bekleyeceği numara değişmiş ve ben bunu yanlış uçağa binerken fark ettim. Siz siz olun uçağınız gelmeden müzik dinleyip dalmayın değişebiliyormuş :D

Tam 18 saat uçtum. İstanbul-Münih-Chicago-SaltLakeCity. SLC’de bir gece geçirdim. Otel ücreti 70$dı sonradan öğrendim ki harika ucuz bir ücret bu. Sabah ilk Amerikan kahvaltısıyla karşılaştım, bacon fried egg ve hashbrown. Baconu tattım bizi açan bir lezzet değil fakat beğenilebilir öyle tiksinç bir durumu yok J Ve ardından otobüsle, otobüs diyorum ama öyle Türkiye’deki gibi kamil koç falan değil, çalıştığım yere gidiyorum. Otobüs dediğimiz şey Türkiye’deki okul servisi ve arkasına bağlanmış bir bagajdan  ibaret. Çok samimi bir ortam vardı içeride. Biraz da dilim olduğu için konuşmuş kaynaşmıştım. Zaten direk insanların ilgisini çekiyorsunuz Türkiye’den geldim deyince. Sonra vardım ve menajerler beni aldı ranche döndük ve bana kalacağım yeri gösterdiler.( Çalıştığım işte yemek ve konaklama ücretsizdi bu genelde bulunması imkansız bir olanak) 4 kişilik dormda kalacaktım, Türkiye’de yalnız yaşayan biri için zor olacağa benziyordu ama üstesinden geldim.

Size tek bir şey diyeceğim, eğer çalışmak istemiyorsanız ve gerçekten sıcakkanlı davranamayacaksanız insanlara bence bu program size göre değil. Evet kimse istemez çalışmayı ama ben çalışırken eğlenmeye çalışıyordum. Amerikalılar benim gibi garson görmemişlerdi hakkımda birkaç review bile bırakmışlar tripadvisor aracılığı ile. Çalışmak istemezseniz ve sorun ararsanız hep bir sorun çıkar karşınıza, kaldığım yurt gibi yer atların kaldığı yere yakındı biraz at kokusu vardı fakat ben bunu hissetmemeye karar verdim ve o yoktu. Sorun çıkarmak yerine sorunları atın üzerinizden ve eğlenmeye bakın. Siz girişken oldukça yabancılar zaten sizi kucak dolusu karşılayacak.

Gelelim herkesin sevdiği bölüme ; TRAVEL

Tam olarak 13 gün gezdim (1eylül-13eylül).

Las Vegas’la başladım gezmeye. Bu kadar zengin bu kadar görkemli bir yer olamaz. İnsan kendini aşağılanmış hissediyor. Gidilip görülüp para kaybedilmesi gereken bir yer J Holiday Inn ucuz ve stripe yakın, grand canyon gezisi düşünülebilir. 

İkinci durağım ise Los Angeles’tı, melekler şehri. İstanbul kadar kalabalık ve etrafta İngilizce konuşanın olmadığı bir yer. Beni tek korkutan yer burasıydı. Bu durağımda tamamen dinlemeyi düşünüyordum gezmeyi değil o yüzden Santa Monica’da bir hostelde kaldım. 50$ gecelik kahvaltı dahil. Hollywood gezisi (Bence Disneyland’a gidilmeli KESİNLİKLE) ve şehir turları düşünülebilir. 

3. Durağım ise Amerika’nın göbeğindeki Missouri eyaletiydi. Buraya gitme sebebim çalışırken tanıştığım otelde kalan bir aile beni evlerine davet ettiler gerçekten çok güzel bir 3 gündü. Gerçek Amerikayı gördüm dizilerdeki mutfakta takıldım pankekler hamburgerler… neyse böyle konuşup canınızı çektirmeyeyim bu çok şansıma denk gelen bir şeydi.

4. Durağım Pennsylvania hala yazamıyorum adını. Buraya da işverenlerimin ailesi burada olduğu için 2 günlüğüne uğradım beni gerçekten çok güzel ağırladılar. Panayırlarına götürdüler beni tam tarihine denk gelmişim. 

Ve son durağım sizin de tahmin edebileceğiniz gibi New York oldu. Burada da bir tanıdığımız beni misafir etti Türk’tü ama bir Amerikalıdan daha iyi gösterdi bana etrafı. Ve en sonunda beni havalimanına bıraktı ve o an gitmek istemedim gerçekten. Türkiye’ye dönmek bunca güzel şeyden sonra baya zor geliyordu. Çektiğim bazı fotoğrafları http://1littleadventure.tumblr.com ’a yükledim girip bakabilirsiniz,

 

Sevil ÖZMEN

Dil Okulu

Bournemouth – UK

Sevil ÖZMEN

2014 Ekim ayinda Success Yurtdisi Egitim ile İngiltere Kings Bournemouth´da dil egitimi alma firsati buldum. Dunyanin heryerinden arkadaslar edindim ve hayatimin en eglenceli donemlerinden birini yasadim diyebilirim. Bu kadar sicak kanli insani birarada tekrar gorebilecegimi sanmiyorum. Ayrica bircok kursa gitmis biri olarak, bu deneyimden sonra, dil ogrenmenin tek yolunun yurtdisinda yasamak olduguna inanmaya basladim. Herkese siddetle tavsiye ediyorum.

Özlem ERDİN - İngilizce Öğretmeni

Yaz Okulu

London - UK

Özlem ERDİN - İngilizce Öğretmeni

Merhaba, Ben İngilizce Öğretmeni Özlem Erdin. Eskişehir Gelişim Koleji olarak 2014 Haziran-Temmuz döneminde yaz okulu rotamızı Londra’ya doğru çizdik. Success Yurtdışı Eğitim ile iki hafta süresince İngiltere´de konaklama şansına eriştik. Dünyanın kültür, edebiyat ve eğlence başkenti Londra´yı öğrencilerimizle birlikte keşfetme güzelliğini yaşadığımız için hepimiz adına çok mutluyum. Türkiye’den Gatwick Havalimanı´na uçuşumuz ve Dockland´deki University of East London kampüsüne varışımız süresince hepimiz çok heyecanlıydık. Sonraki on beş gün boyunca da bu heyecanı hiç kaybetmedik.

Dockland mevzi hem şehrin hızından uzak hem de ulaşımdaki rahatlığıyla bir o kadar şehrin içinde, nezih ve huzurlu bir yerleşim bölgesi. Kampüste edindiğimiz dostlarla ve öğrencilerimizin memnuniyet dolu hatıralarıyla hatırlanacak on beş gün boyunca Londra´nın doğusundaki evimiz oldu University of East London. Aktiviteler ve derslerle harmanlanmış programda dilini geliştirmek ve onlarca değişik kültürü bir arada deneyimlemek isteyen tüm öğrenci ve velilere Success Yurtdışı Eğitim danışmanlığında bu yaz okulu deneyimini yaşamalarını tavsiye ederim.

Londra hem tarihsel hem kültürel hem de bilimsel açıdan dünyada sayılı başkentlerden biri. Her anınızı her gününüzü yeni şeyler öğrenerek harcayacağınız bu gezide beni en çok etkileyen şeylerden bahsetmek istiyorum ki, gidecek öğrencilerimiz için bilgilendirici olsun.

Öncelikle, dünyadaki en eski metro ağına sahip bir şehirdesiniz. Edineceğiniz ´tube map´ ile şehrin yapısını anlayacak, yolunuzu tayin ederken aktarmalarla eğlenecek, seyahat ederken bir yandan da çeşit çeşit aksan ve konuşma deneyimleme şansı elde edeceksiniz.Çevresel olarak muntazam yapılı,parklarla dolu,her köşesi tarihten bir iz taşıyan Londra´yı dolaşmanın bir diğer yolu yürüyüş turları.Müzeleri,sergi ve opera binalarıyla,parlamento binası ve kulesiyle,köprülerinden tutun da kiliselerine her yanı öğretici şaşırtıcı bu kenti gezerken ister yaya ister araçla olun,yeni keşiflerde bulunmak ufuk açıcı birer deneyim olarak size geri dönecektir.

Kişisel tavsiyelerde bulunacak olursam beni en çok etkileyen, Natural History Museum´a (Doğal Tarih Müzesi) olan ziyaretimizdi. Yapımına 1700´lü yıllarda başlanan bu benzersiz bilim yuvasında dinazorlar, evrim, Darwin, genetik bilim, hayvan türleri ve fosiller hakkında öğretici oyunlar ve açıklamalar ışığında bilgi sahibi olabilir, dünyaya bambaşka bir gözle bakmaya başlayabilirsiniz. Meşhur T-rex canlandırmasını görerek geçmişi hayal etmek, geleceği merak etmek gibi hislerle tamamını kısa sürede gezip bitiremeyeceğimiz müzeden ayrıldığımızda eminim herkes benim gibi çok keyif almıştı. Sadece doğal tarih müzesi değil tabi, National Gallery,Buckhingam Palace ve niceleri de mutlaka ziyaret edilecekler listenize eklenmeli.

Hepimizin en çok eğlendiği yerleri anacak olursam da, Avrupa’daki altı Madame Tussauds arasında açık ara en çok beğenilen bal mumu figür müzesini ve Thorpe Park eğlencemizden bahsetmem gerekir. Kraliyet ailesinden starlara, dünyaca ünlü sporculardan edebiyat dünyasının duayenlerine bir çok ünlüyü balmumu sanatıyla canlandırdıkları müzedeki gezimiz, London Dungeon´daki korku ve eğlence dolu saatlerimiz ve Thorpe Park´taki çocuklar gibi şen geçen günümüz bizi hem eğlendirdi hem de ülkenin kültürü hakkında fikir sahibi olmamıza yaradı. Eğlenerek öğrenmenin çeşitli yollarını denemiş olduk.

Turist aksiyonlarının bitmeyeceği bu dopdolu şehirde vakit geçirebilmiş olmak öğrencilerimiz için büyük bir fırsattı. Ayrılırken hepimiz ortamımıza alışmış, dönüş yolunda üzgündük. Güzel dostluklar edindik, algı dünyamız renklendi ve tabi ki bol bol İngilizce pratik yapma şansımızı kullandık. Kimimizin yolu yine düşecek belki İngiltere´ye. Temennim, tüm öğrencilerimiz için, İngilizcenin ve farklı kültürleri, içinde görüp hissederek yaşamanın önemi ve gereğini ilk elden deneyimlemiş oldukları için şanslı olduklarını bilmeleri ve öğrenmekten asla vazgeçmemeleridir. Success Yurtdışı Eğitim hepimize bu imkânı en güzel şekilde sundu ve sorunsuz, hayal gibi iki hafta geçirip ülkemize döndük. Gitmeyi hayal eden tüm öğrencilere bir öğretmen olarak tavsiyem doğru adrestesiniz, Success Yurtdışı Eğitim ve kendinize güvenin, dünya deneyimlemek için sizlere bir yuva. İngilizce ise yol göstericiniz olsun... 

Murat EREN

Dil Okulu

Auckland – YENI ZELANDA

Murat EREN

Merhaba ben Eskişehir’den Murat;

3 sene öncesinde dil egitimim için 6 ay boyunca Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde harika bir maceram oldu.

Gittigim ülkenin çok enteresan, görülmesi gereken hatta rüya gibi bir ülke olmasının yanında benim için en önemli noktalardan birisi de bu denli sıradışı denilebilecek bir yer konusunda Success ekibinin beni çok doğru yönlendirmiş olması.Bunu özellikle vurguladım çünkü benim ilk yurt dışı maceramdı, İngilizce neredeyse bilmiyordum ve birilerine güvenmem gerekiyordu. İşim geregi İngilizce ögrenmek zorundaydım, bunun üstüne Kaan bey bir de beni Yeni Zelanda’ya yönlendirmişti. Heyecan bu konuları konuşurken bile başlamıştı. Yaşım, isteklerim, ihtiyaçlarım ve vize prosedürleri düşünüldüğünde danışmanınım önerisi ile Yeni Zelanda’da Embassy CES dil okulunda karar kıldık.Şimdi diyorum ki çok da iyi yapmışız!

İlk yurtdışı macerası, İngilizcem neredeyse hiç yok ve dünyanın en uzak ülkesi.

Ben şuanda yolcu uçagı pilotuyum işim geregi dış hatlar uçsam da Yeni Zelanda’ya 3 senedir daha yaklaşamadım keşke gidebilsem tekrar.

Yeni Zelanda’daki maceralarıma gelecek olursam buraya sığdıramam belki ama 6 ay boyunca sıkıldıgım 1 saat olmamıştır, çünkü bazı şeyler hakikaten anlatılmaz yaşanır. İstanbul-Dubai-Singapur-Auckland arası süren 27 saat uçak yolculuğumdan sonra Yeni Zelanda’ya ulaştım. Gece varmıştım, konaklamam için Yeni Zelandalı ailenin evine gelmiştim fakat uyandığımda rüyadayım sandım. Dışarıya baktıgımda nereye baksam yemyeşil küçük evler aynı resimlerdeki gibiydi. Auckland okyanusa her taraftan kıyısı olan çok güzel birye. İlk günlerde ufak tefek sıkıntılarım oldu herkes gibi alışma sorunu fakat Kaan beyle irtibatı kesmedim ve sanki Eskişehir’deymişim gibi beni rahatlattı ve işlemlerimi hep hızlandırdı. İngilizlerin hakim oldugu bir ülke ve insanları çok sıcakkanlı. Pasifik Okyanusunda yüzmek, maorileri yerinde ziyaret etmek, Yüzüklerin Efendisi sahnelerinin çekildigi yerleri görmek, dört dörtlük doğa harikası, ülkenin güneyindeki Quennstown şehrindeki doğa sporları ve dünyanın en temiz havasına sahip oksijeni içine çekme. Okulun turlarıyla renk katmak, gün geçtikçe İngilizce geliştikçe kendine güveni arttırmak, doğayla iç içe olmak medeniyeti farklı yaşamak,sky tower diye bilinen kulede dünyanın bir ucunda gökyüzünde kahve içmek. Türkiyede kış varken orada yazı yaşamak... Hayatımda belki de birdaha göremeyecegim bir yere gitmişim ve gerçekten çok özlüyorum hatta 3 sene geçmesine ragmen dünyanın her ülkesinden arkadaşlarım oldu ve hala görüşüyoruz. İngilizce olarak 6 ayda çok yol kat ettim ve çok da eğlenerek. Hiç bilmedigim İngilizce dilini artık konuşuyor anlayabiliyordum, hatta işim olmasaydı vizemi uzatmak istemiştim. Dönüşümde çok üzülmüştüm fakat kendime dedim ki çok şanslıymışım ki Yeni Zelanda gibi bir yere gittim ve iyiki de gitmişim tabii ki Success Yurt Dışı Egitim sayesinde. Bir daha gitsem yine bu şirketi tercih ederim.

Teşekkürler.

Murat EREN 

 

Cansu ÖZCAN

Dil Okulu

San Diego - USA

Cansu ÖZCAN

Merhaba ben Cansu Özcan. 

Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezunum. 2013 yaz okulunu bitirdikten sonra tek hayalim Amerika’ya gidip farklı bir yaşam ve kültür öğrenmekti. Üniversite hayatım boyunca İngilizceden uzak durmuştum ve öğrenmek istememiştim fakat Amerika’ya gitmek istiyordum . Bir çok yurt dışı eğitim danışmanlığı şirketine gittim fakat en fazla ilgiyi “Success” de gördüm ve kararımı Success’den yana kullanmaya karar verdim. Danışmanıma sadece kendimi anlattım ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini sordum. İngilizce seviyem beginner seviyesindeydi ve ilk defa yurt dışına çıktığımdan dolayı endişelerim çok fazlaydı fakat Success vize işlemlerinden Amerika yolculuğuma kadar ki tüm işlemlerimde bana destek olarak endişelerimi ortadan kaldırdı. Bunun dışında Amerika da karşılaştığım birkaç problemle ilgili sorunumu düşünmeme gerek kalmadan şirketim bu problemi Türkiye’den çözdü.

Şirketin tavsiyesi üzerine California San Diego Embassy Language School a gittim ve 2 aylık bir dil eğitimi aldım. San Diego da gidilebilecek en güzel okul diyebilirim asla kendinizi yabancı hissetmiyorsunuz ve kendinizi sürekli bir etkinlik içinde buluyorsunuz. Konaklamam için okuluma çok yakın ve kendimi çok rahat hissettiğim J street Inn ayarlanmıştı. 2 ay sonra inanın ki dönmek istemedim ve Success ile görüşüp 2 ay daha kalmak istediğimi söyledim. San Diego hem gezip hem de eğitim alınabilecek en güzel şehir. Hayallerin şehri Pacific Beach i gördükten sonra asla oradan dönmek istemeyeceksiniz ve cuma günlerinizi Stingaree için şimdiden ayırın derim. 1 buçuk saatte hop Los Angeles ve ya 5 saatte keyifli bir arkadaş grubunuzla Vegassss Arizona Success’e sadece bir daha asla yaşayamayacağım bir 4 ay için değil kariyerimi yurt dışında devam ettirmeme öncülük ettiği için minnettarım.    

Tugay YILDIZ

Dil Okulu

MALTA

Tugay YILDIZ

Merhaba, Şu anda düşüncelerimi Malta’dan yazıyorum burada olduğum için şanslı hissediyorum çünkü dünyanın en güzel havasına sahip ülkelerden biri. 3 ay icin geldiğim dil okuluna öğrenci olarak başladım ve şu an 4. ayıma stajyer öğrenci olarak devam ediyorum. Buraya gelme sürecim ve kararımı askerdeyken tamamladım ve zaman kaybetmeden askerliğim biter bitmez burdaydım. Sadece Success Yurt Dışı Eğitim danışmanlarıyla mailleşerek gerekli evrakları hazırladık ve zaman kaybetmedik. Malta gerek sıcak iklimiyle ve gece hayatıyla gerekse ana dilinin ingilizce olmasiyla dil gelişimi icin ucuz ve uygun bir ulke. Success Yurt Disi Eğitim ofisiyle irtibata gecmeden önce aldığım fiyatlar gerçekten buraya geldiğim fiyata göre yüksekti ve buraya geldikten sonra daha iyi anladım ne kadar doğru bir karar verdiğimi. Buraya geldiğim ilk günden bu yana acenta ile irtibat halinde oldum ve gece gündüz farketmeden en ufak sorundan merak ettiğim sorulara kadar geri dönüş aldim. Ve İngilizceniz yeterli değilse ilk zamanlarınızda acentanızın yanınızda olması çok önemli, Success size zannettiğinizden daha yakın. Ofise dahi gitmeden buraya gelmem için hazırlanan hızlı süreç ve burada olduğum zamandaki desteklerinden dolayı Success ailesine teşekkür ediyorum ve Malta’da dil eğitimini şiddetle öneriyorum.

Ebru ESER – Yabancı Diller Zümre Başkanı

Yaz Okulu

Londra,UK

Ebru ESER – Yabancı Diller Zümre Başkanı

Okulumuz lise, orta oğretim ve ilköğretim kademesinden 14 öğrencinin katılımı ile Success Yurt Dışı Eğitim tarafıindan gerçekleştirilen Londra Yaz Okulu programını Temmuz ayında İstanbul´dan hareket ederek başladık. Sabiha Gökçen Havaalanı´nda Success´in danışmanları tarafından karşılandık. Ögrencilere program öncesinde yapılan oryantasyona ek olarak, havaalanında da ögrencilerin karşılaşacakları olası durumlardan bahsederek ögrencilerimizi ve bizleri -grup liderlerini- bilgilendirdiler. Danışmanların güleryüzü ve öğrencilerin sorularına sabırla verdikleri cevaplar onlardaki heyecanı büyük ölçüde yatıştırdı. 

Keyifli gecen uçak yolculuğumuz akabinde Londra´ya indiğimizde de Success danışmanları bizleri yalnız bırakmadılar. Öğrencilerin Londra'da kullanacaklari hatlar bizlere Türkiye´deyken teslim edildiği için öğrencilerimiz uçaktan iner inmez ailelerine ulaşmakta hiç bir sorun yaşamadı. Öğrencilerimiz 2 hafta boyunca titizlikle planlanmış eğitim ve gezi programlarının keyfini çıkardılar. Yaz tatili boyunca her türlü sorumuza ve sorunumuza cozum bulan butun Success calışanlarına, bizlere Londra´da eğlenceli, keyifli bir yaz geçirme fırsatı verdikleri için teşekkürü borç biliriz. :) 

Ceren Şakar - Yabancı Diller Zümre Başkanı

Yaz Okulu

Bedford - London,Canterbury – UK

Ceren Şakar - Yabancı Diller Zümre Başkanı

Bu yıl Success ile dördüncü yılımız. 

Öğrencilerim, velilerim ve ben Success´in bize sağladığı kalite ve güven ayrıcalıklarından faydalanmayı seçtik ve çok da memnun kaldık.

İngiltere’nin farklı bölgelerinde geçirdiğimiz yaz okulu programlarının hepsi ayrı ayrı çok keyifli ve sorunsuzdu.

Teşekkürler Success Yurt Dışı Eğitim. 

Nilüfer MESCİOĞLU – Yabancı Diller Zümre Başkanı

Yaz Okulu

Malta - UK

Nilüfer MESCİOĞLU –  Yabancı Diller Zümre Başkanı

Bir dili anavatanında, o dili anadili olarak kullanan insanların arasında öğrenmek cok önemli ancak binlerce kilometre uzaktaki dil okullarını kendi imkanlarınızla araştırmak ve oralarda öğrenim şansını bulabilmek de bir o kadar zor… Ancak Eskişehir Çağfen Koleji olarak yıllar önce Success Yurtdışı Eğitim ile tanışmamız bizim için büyük şans oldu. İngiltere, Malta vb. ülkelerde yıllardır Success ile gerçekleştirdiğimiz yurtdışı dil okullarında hiç bir problemle karşılaşmadıysak eğer, bunu Success´e borçluyuz. Bu isabetli kararımızdan ve verdikleri tüm desteklerden dolayı başta Kaan ARMAĞAN Bey olmak üzere tüm Success ekibine sonsuz teşekkürler. 

Neslişah MARTTİN

Yaz Okulu

London - UK

Neslişah MARTTİN

Merhaba ben Neslişah,

Success ile olan Londra maceramdan bahsetmek gerekirse öncelikle ben   uzun süredir yaz okuluna gitmeyi düşünüyordum ve bununla ilgili   araştırmalar yapıyordum bir çok firmayla görüşmemize rağmen Success   ile karşılaşmamız tamamen tesadüf eseri oldu ve Kaan Armağan ile   tanışmamızla birlikte ilk yurt dışı deneyimimde Success ile birlkte   olmanın doğru olduğuna karar verdim. Zaten neredeyse bütün işlemleri   sizin için ayarlıyorlar ve size fazla yük bırakmıyorlar bu yönden de   tercihimin doğru olduğunu söyleyebilirim. Vize alma, uçak bileti gibi   konularla anında ilgileniyorlar ve siz daha sonrasında o büyük günü   bekliyorsunuz. Ben içlerinde tanıdığım arkadaşlarımın da olduğu bir grup   ile İngiltere/Londra’yı tercih ettim. Yolculuk günü hava alanındaki check   in lerde dahi Kaan abi bizimle birlikte oldu ve her konuda yardımcı oldu   yalnız olmadığımızı hissettirdi. Tabi ki başka bir dilin konuşulduğu bir   ülkede yanınızdakilere güven çok önemli oluyor bu yönden de çok   şanslıydık . Londra ya  vardığımızda ulaşım hiç sorun teşkil etmedi ve   ekibimiz indiğimizde bizi kampüsümüze götürdü. Kampüs imkanlar   olarak , eğitimciler ve staffler bakımından çok iyiydi. Okuldaki herkes çok   arkadaş canlısıydı. Gerçekten harika bir şehir olan Londra’da unutulmaz ,   harika bir yaz yaşadık. İngilizcemin gelişimi bakımından anadili olan bir   ülkede yaşamak, alışveriş yapmak, gezmek, arkadaşlıklar kurmak   olağanüstü bir deneyim oldu . Bir an olsun orada yalnız hissetmeden çok   güzel günler geçirdik ve bu kadar iyi 2 hafta geçirmemizde Success’in de   rolü çok büyüktü. Zaten gitmeden önce söylenen her şey orada temin   ediliyor gerek iletişim amaçlı olsun ve diğer her şey. Kısacası benim için   İngilizcemi geliştirmekle birlikte harika hayat deneyimleri edindiğim   unutulmaz bir deneyim oldu. Herkesin hiçbir çekinme yaşamadan   gitmesini tavsiye ederim. Bu güzel deneyim için Success Yurt Dışı   Eğitim’e sonsuz teşekkürler...  

Kardelen ÜLKÜ

Yaz Okulu

New York – USA

Kardelen ÜLKÜ

Herkese Merhaba,

Ön yargılarımla gittiğim bu yaz okulundan çok memnun kalarak döndüm.   Ön yargımın sebebi 1 yıl önce farklı bir şirketle gittiğimiz yaz okulundan   kaynaklanıyor, İngiltere´ye gitmiştik. Şansımıza hava şartları çok kötüydü   ve gittiğimiz okulda çok fazla aktivite yoktu. Fakat bu sene Success ile   birlikte çok keyifli bir yaz okulu geçirdim. New York’da programı   geçirdiğimiz Fordham Üniversitesi çok güvenli ve büyük bir yerdi.   Yemekler, odalar, derslerimizdeki hocalar her şey gayet güzeldi. Aktivite   olarak çok seçeneğimiz olduğu için hiçbir günümüz boş geçmiyordu.   Kampüs dışına çıkmadığımız günlerde bile stafflar ile birlikte sohbet edip   oyunlar oynayarak eğlenebiliyorduk. Ve bunun gibi birçok şey daha... 

Kısacası teşekkürler Success!  

 

Hande ÖZTÜRK

Dil Okulu

Ramsgate - UK

Hande ÖZTÜRK

Success ile İngiltereye 6 haftalık süreyle dil eğitimi almak için gittim. Taleplerimin karşılığı olarak bana Ramsgate´deki Churchill House School of English Language´ı seçmemi tavsiye ettiler ve gittiğimde gördüm ki gerçekten önerdikleri okul ve kasaba tüm isteklerimi karşılıyordu. Gitmeden önce içimde sürekli bir şeylerin ters gideceği endişesini taşıyordum ancak orada geçirdiğim 6 hafta süresince hiçbir sorunla karşılaşmadım. Her türlü ihtimale karşılık da Success ile iletişimimiz hep devam etti. Ramsgate´de ve Churchill House´da yanında kaldığım aile başta olmak üzere hala iletişimimin devam ettiği harika insanlar tanıdım. Pek çok şehir gördüm ve farklı kültürleri öğrendim. Ve Türkiye´ye döndüğümde söylediğim tek şey iyi ki gitmişim oldu. Bu arada eğitimimin ardından aldığım IELTS skoru ile de hazırlık sınıfını geçip 1 koca yıl kazanmış oldum :)  

Gülsedef TÖGÜL

Master - MBA

London - UK

Gülsedef TÖGÜL

Yurt disina cikiyorsaniz, özellikle de bu sizin ilk deneyiminizse arkanizda güvenebileceğiniz kişilerin olması çok önemli. Bu heyecanın kimse kabusa dönmesini istemez. Ben de bu deneyimimi Success'le yaşadığım için ne kadar doğru bir karar verdiğimi Londra´ya geldiğim ilk gün anladım. Çünkü herşey harfi harfine anlatıldığı gibi gerçekleşti ve hiçbir sorun yaşamadım. Şuan MBA programına başlamadan önce İngilizce eğitimi alıyorum. 4 aydır buradayım ve bu süre zarfında 2 kez de kendileriyle Londora´da yüz yüze iletişim kurma şansım oldu. Problem yaşayıp yaşamadığımla ilgili sürekli ilgilendiler. Her birine, yaşadigim bu güzel deneyimi kusursuz kıldıkları için tekrar tekrar teşekkür ederim. Iyi ki varsın Success!  

Nazlı Gizem ERDAL

Work & Travel

Six Flags Great Adventure NJ, USA

Nazlı Gizem ERDAL

Ben de successle wat yapan öğrencilerden biriyim. Amerikada kaldığım 3 ay süresince şirketimin bana garantisini  verdiği iş ve kalacak yerle ilgili hiç bir problem yaşamadım. Ayrıca Orada kaldığım süre boyunca gösterdiğim uyumu ve problem yaşamayışımı daha önce Türkiyede de bir işte çalışmış olmam ve çalışma disiplinine alışık olmamla ilişkilendiriyorum. New jersey´de ki six flags de çalıştım ve çalışma  saatlerim cok uzun olmasina rağmen hep çok keyifli geçti. Çalıştığım insanlar son derece yardımcı ve saygılıydı.  Eğer böyle  bir hayaliniz varsa, programın amacını  doğru algıladığınızı düşünüyorsanız bu deneyimi successle yaşamanızı  tavsiye ederim. Success bütün Program hazırlıkları  sırasında, vize alma sürecinde hep yanımdaydı ve çok yardımcıydı . Bu macerada yanımda olan tüm success çalışanlarına tekrar teşekkür ederim. Hiç unutamayacağım harika bir 3 ay geçirdim.. Bence bu deneyimi herkes yaşamalı.

Aslıhan YILMAZ

Work & Travel

Vermont, USA

Aslıhan YILMAZ

Amerika hayallerini gerçekleştirmek için ya da yabancı dilini geliştirmek için veya sadece merak için Work And Travel programına katılarak Amerika´ya giden öğrencileriz hepimiz ve belkide birçoğumuzun ilk yurtdışı tecrübesinin Amerikayla gerçekleşeceği bir o kadar mükemmel şanslılarız... Şanslıyız çünkü gidip görüp döndükten sonra asıl kültür farkının şokunu burada yaşıyoruz.. Hayatınız boyunca yaşayacağınız best of´lar burada gerçekleşecek çünkü hazır olun ! :) 2014 yazında Vermont´a gittim, seçtiğiniz yerin travel için yapacağınız planlara uyması çok önemli çünkü burdan giderken Las Vegas hayallerimiz, uçak fiyatlarının pahalılığı yüzünden Miami´ye kısmet oldu .. Ve birde amacınızın dil kısmı için seçeceğiniz iş. Ben housekeeper olarak çalışmıştım. Aslında birçok hskp arkadaşıma istinaden hem çalışma ortamımız, hem de o istediğimiz dili geliştirmek için gerekli ortamımız çok çok iyiydi, bu ortamı burda seçerken bilerek gitmeniz elbette imkansız ama burdan gittikten sonra herşeyin sizin elinizde olduğunuda unutmamak gerek. Yani WAT programı elinde imkanı olan herkesin bir kerede olsa mutlaka yaşaması gereken bir deneyim. Ancak katılmadan önce programdan neler beklemeniz, neler beklememeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekir ki turist gibi gezeceğiniz, herşeyin istediğiniz gibi gideceği bir durum olmadığını baştan kabullenip en ufak bir sorunda ailenizi dahil buradakiler ayağa kaldırmamanız için :)

Şule DUMAN

Work & Travel

Six Flags Great America, IL

Şule DUMAN

Merhabalar, Ben 2013 yazında Work and Travel programı ile Six Flags, Great America ya giden ögrencilerden biriyim. Şirketim tarafından beklentilerim dogrultusunda gönderildigim Gurnee,IL de,verimli ve cok keyifli bir program gecirdim.Bu üç ay boyunca, Six Flags in kurumsallıgı, sponsor ve şirket destegi ile hiçbir ciddi probemle karsılasmadım, yasadıgım kültürel etkilesimin İngilizceme, Chicago daki medeniyetin ve insana verilen degerin kişiligime kattıgı artılar, Six Flags Hurricane Horbar´da edindiğim disiplinli ve inanılmaz keyifli iş tecrübesiyle, şirketim Success Yurt Dışı Eğitim´e minnettar bir şekilde ülkeme geri döndüm.Hepinize bol şanslar.

Emre ODLUYURT

Work & Travel

Virginia - USA

Emre ODLUYURT

Merhaba ben Emre Odluyurt Eskişehir Anadolu Üniversitesi Maliye bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. 2010 yılının Ekim ayında vermiş olduğum ani bir kararla amerikada 3 aylık bir macera yaşamaya karar verdim. Bir arkadaşımın önerisi üzerine Success e başvurdum ve inanın başka hiçbir şirket araştırmadım, ki gerek de yokmuş zaten. Kayıt olduğum andan Amerika dan dönene kadar bana hep yardımcı olan Success ailesine çok teşekkür ederim. Şimdi maceralarımıza bir göz atalım ;)

Uçağım ilk olarak New York a indiğinde "Vay be ben de artık Amerikada yım bir rüyanın içindeyim" dedim kendi kendime. Şimdi sıra konaklayacağım yere Alexandria, Virginia ya gitmekteydi bunun için de Success ile önceden almış olduğum otobüs biletiyle otobüs terminaline gittim otobüse bindim ve kalacağım yere ilk günleri yaşamanın verdiği birkaç ufak sorun yaşasam da yerleştim. Ertesi gün işyerime gittim. Bir su parkında lifeguardlık yapacaktım. Bana birkaç işlem yaptıktan sonra işe başlayabileceğimi söylediler ve işe başladım. Çalıştığım yer, iş arkadaşlarım, supervisorım herkes çok iyiydi çalıştığım zamandan inanılmaz keyif aldığımı söyleyebilirim ve çok da iyi para kazandım. Sıra travel kısmına geldiğinde ise tekrar şirketimden aldığım ipuçları ile çok keyifli bir travel dönemi geçirdim. Eğer siz de yazınızı en güzel şekilde değerlendirmek istiyorsanız hiç düşünmeden Success e başvurun derim.

Hatice Granados Fuquene

Work & Travel

New York, USA

Hatice Granados Fuquene

Merhaba sayın okurum. Öncelikle bu yazıyı okuma şansını elde eden şanslı kişilerden olduğunu söylemek istiyorum. Seninle sıkılmadan keyifle okuyabileceğin, kısa ve öz, hayatımın kısa bir dönemine ait olan maceramı paylaşacağım. Hazırsan başlayalım.

Ben Hatice Korkmaz (Granados Fuquene; bunun anlamını yazının devamına yayıyorum:). 30 Haziran 1990 Türkiye doğumluyum. Anlatacaklarım ile doğum tarihim tamamen bir bütün içerisinde. Hikayemiz 07 Haziran 2011 tarihli İstanbul - New York seferiyle başlıyor.

12,000 km kadar uzağımda beni bekleyen kocaman bir dünyaya yolculuğa çıktığım günün ertesi sabahındayım. New York eyaletinin Buffalo şehrine bağlı 55,000 nüfuslu kasabası Batavia da bir otelde. 21 yıldır hiç yaşamadığım en uzun mesafeli yolculuğumun ardından onlarca yabancı arkadaşımla binlerce maceraya tanıklık edeceğim yapyabancı bir kasabada, küçücük bir otelde, 4 kişilik bir odada başladı hikayem. Farklı ülkelerden birçok kişinin ortak macera programıydı bu, Work & Travel USA. ‘’Darien Lake’’ isimli bir harikalar diyarıydı bizi 4 ay bu kasabaya bağlayansa. Bense onlarca personel arasında sadece tek bir personeli ifade edebiliyordum Darien Lake adına. Şimdi sadece zamanı biraz ileri alalım, 30 Haziran 2011 e. 22 yaşıma basacağım o mutlu günde, binlerce kilometre uzağımda onlarca yabancı arkadaş grubumla bambaşka bir ülkede kutlayacağım doğum günümdü o gün. Bir sürü armağan almıştım o gece; ama en anlamlısıydı benim için David Granados Fuquene adlı bir öpücük. Belki de o tek bir öpücüktü beni kilometrelerce uzağa sürükleyen. Kim bilir...Ama şu var ki, küçücük bir kelebekti tenimde hissettiğim o öpücük, bir o kadar saf ve yumuşak; ama tüm kelebeklere inat upuzun ömrü vardı. Kolombiya ile Türkiye arasında iki kalp içinde yolculuk yapan küçücük bir kelebekti o. 

17 Ekim 2011. Nitekim bu tarihte Work & Travel USA macerası sona ermiş ve herkes başladığı noktaya geri dönmüştü. Başladığı noktaya farklı dönüş yapan iki Work & Travel öğrencisi kalmıştı, David Granados & Hatice Korkmaz. 30 Haziran 2011 tarihinde Batavia da küçük bir otelde başlayan bu hikaye 17 Ekim 2011 tarihinde Türkiye de bir nikah dairesinde yeri uzun bir birlikteliğe bırakmıştı. David Granados ve Hatice Korkmaz çifti birbirlerine çok uzak ülkelerden birar armağandılar. Onlar aşka ve birbirlerine sonsuz güvenle inandılar.

David ve ben aslında birer piyonduk. Önce zarlar atıldı ve her iki piyon da kendi karesinden yola çıktılar. Her ikisinin de koruduğu şahları vardı, kalpleri.  

Ve ben bana bu anlamlı hikayemi yazmama vesile olan herkese ve her şeye teşekkür ediyorum. Başta kilometrelerce uzağa güvenle gitmemi sağlayan Success Yurt Dışı Eğitim yetkililerim Sayın Kaan Armağan ve Güven Elvan a ardından hikayemde emeği geçen ve beni yalnız bırakmayan arkadaşlarıma ve bana her zaman destek olan aileme çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız...  

Tuğçe AKSOY

Work & Travel

Ocean City - USA

Tuğçe AKSOY

Hellooooo everybody!

Ben Anadolu üniversitesi 3. sınıf işletme bölümü öğrencisiyim. Adım Tuğçe Aksoy fakat çevrem tarafından “bayan telaş” olarak bilinirim taa ki 3 aylık bir maceramı en iyi şekilde geçirmemi sağlayacak olan Success’i bulup karar verene kadar.

Öncelikle 3 ayımı burada size uzun uzun anlatmak isterdim, anlatacak o kadar çok güzel şey var ki fakat püf noktalara değinmek gerek bence. Öncelikle her şey Success’i bulana kadar gençler sonra kendinizi onlara bırakın, evet çok ciddiyim dediklerimde. Ben çok şirket araştırdım İstanbul-Ankara ve bir çok yer ama Success’İn ilgisi ve sunduğu avantajlar beni rahatlattı güvenimi kazandı.

Kafamda düşündüğüm iş, gideceğim ya da gitmek istediğim yer olarak hiçbir şey yoktu, sadece work and travel programını gerçekleştirmek istiyordum. Bu programı öncelikle 3 aylık dolu dolu yaşayacağınız bir macera olarak düşünmek gerek, para kazanmayı ikinci planda tutun çünkü her şekilde paranızı kazanıyorsunuz oraya gidince, imkanlar da varken her yere gitmek, görmek, almak istiyorsunuz. Ben macera yerimi şirketimin önerisiyle Ocean City olarak seçtim, Türkiye’nin Antalya’sı Bodrum’u gibi bir yerdi, tam yazınızı geçirecek bir yer, inanın pişman olup dönen yok!!!

Orada otelde housekeeper olarak işim ayarlandı, daha sonra ikinci işimi de kendim buldum Burger King’de de çalıştım, çünkü ikinci iş bulma imkanı çok kolay, tabi size kalmış ister daha çok gezin ister daha çok çalışın. Buradan giderken şirketim tarafından kalacağım yer, iş prosüdürleri her şey ayarlandı, ayrıca Türkiye’den binecek olacağınız uçağınızdan tutun nerede ineceksin nereye nasıl hangi araçları kullanacaksın nerede kalacaksın aklına gelen her şey Success tarafından yapılan oryantasyon görüşmelerinde anlatılıyor yazılıp çiziliyor, şahsen ben hiçbir sorun yaşamadan gittim ve geldim ve bana anlatılanlar gösterilenler dışında hiçbir şey ile karşılaşmadım bunu yaşayınca sizde daha iyi anlayacaksınız.

Gelelim İngilizce dil konusuna, bu konuda yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız korkmanıza gerek yok, şirkette yapılan çalışmalar sayesinde vize almanız çok kolay, Amerika’da ise 1 hafta gibi biraz zorluk çekebilirsiniz ama sonra sizde onların içinde kaybolup gidiyorsunuz, çok sıcakkanlı yardımsever insanlar olduğu için sizi anlamak ve anlatmanız için yardım ediyorlar zaten, bu konu da kendimi örnek olarak verebilirim, İngilizce düzeyim çok düşüktü en azından isim filan sorabiliyordum ama konuşmaktan da korkmuyordum, bildiğiniz İngilizceyi linç ettiğimin farkındaydım bazı zamanlar. Ama anlıyorlar sizi, sonra 1 ay sonra baktım bildiğin kapmışım konuşmayı rahatladım, ifadelerim daha da sağlamlaştı.

Gittiğim yer Ocean City olduğundan, New York, Washıngton DC, Boston, Niagara Falls ve bilindik birçok eyaletlere yakın olması programın travel kısmının da kolay ve ucuz olmasını sağladı. İş konusunda da gittiğimde otele hiçbir sorun çıkmadı her şey tıkırında yürüdü. Türkiye’den geldim dedim tamam dediler gerisini de kendileri getirdi ve işimi gösterdiler bu kadardı, işimin en eğlenceli kısmı ise odalardan tip almaktı, en kazançlı işlerden birisi bence kızlar. İş, gezi, program hakkında söyleyeceklerim bu kadar, gerisini Success size daha iyi anlatır ama şunu göz ardı etmeyin ki;

Hala bir üniversite öğrenciysen “Macera dolu Amerika” diyorsan, sırtını vereceğin şirket Success’i de bulduysan hayat sana çok güzel!!,

Bol şanslar, umarım seninde buraya yazacak çok güzel anıların olur…  

Oğuz AKSOY

Yaz Okulu

New York, USA - London, UK

Oğuz AKSOY

Success ile 2010 yazında Amerikaya, 2011 yazında da İngiltereye yaz okuluna gittim. 

Size en son gittiğimiz İngiltereden bahsedeceğim. İngiltere gidilip gezilmesi gereken bir yer, İngilizcenizi üst seviyelere taşıyabilir. Ama çok pratik yapmanız gerekiyor. Uçaktan indiğimiz zaman çok bitkindik ama heyecanlıydık da, üniversiteye gittiğimiz zaman kalacağımız yerleri gösterdiler ondan sonra kurların belirlenmesi için sınava girdik. Sınav bittiğinde ise serbest zaman veya etkinlik yapmak isteyenleri etkinlik alanına götürdüler. İsteğiniz zaman istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz alkol vb hariç o konuda katıydılar. Çok değişik bir yer her kuralları katı ama oraya dilinizi geliştirmek ve yeni yerler görmek için gittik sonuçta. Orada tanıştığınız insanlarla hayatınız boyunca sohbet edebilirsiniz. Benim bir sürü arkadaşım oldu onlarla hala konuşuyorum . Gidip görmeniz gereken nadide yerlerden biri de London Eye bence. Daha birçok gezilmesi gereken yerler var. Derslerden çıktığınız zaman (eğer boş vaktinizse, aktivite yoksa)istediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz basketbol futbol v.b. gittiğiniz zaman çok eğleneceğinizi garanti ederim, tek kötü yanı 11de odanızda olmanız gerekiyor ama kaçabilirsiniz :) 

 OĞUZ AKSOY´DAN SEVGİLERLE.  

Meltem BAŞER

Dil Okulu

Brighton - UK

Meltem BAŞER

"Her insanın hayatımda iyi ki yapmışım dediği, belki kararsızca ilk adımı attığı ama aldığı destekle gülerek anımsayacağı tecrübeleri vardır. Benim hayatımın en "iyi ki yapmışım" deneyimi Brighton – Sprachcaffe Language Plus´da geçirdiğim 3 ay ve buna aracı olan Success´tir zannediyorum.

O kadar ki, yaşadığım ilk yurtdışı deneyimi İngiltere gibi büyük bir ülke için yapan benim, var olan heyecanımı alıp, kendine güvene çeviren; bir saniye bile gittiğimde oralarda ne yaparım korkusu taşımadan gittiğim; kendime güvenimi tazeleyen; o kadar eğlencenin arasında bile bana yaşattıkları eğlenceye aracı oldukları için zaman zaman taa oradan aradığım ve onların "keyfin nasıl?" diye aradıkları her seferde teşekkür ettiğim Success´e, bir de buradan teşekkür etmiş oldum, mutluyum (:

Peki hayatımda neyi değiştirdi? Aslında çok şeyi.. Bir kere, eskiden kendi ülkemin sınırlarındaki arkadaşlarım varken, şimdi, zaman zaman Türkiye´yi ziyaret eden, hatta yakın zamanda yanlarına gidecek kadar samimi dostluklar kurduğum insanlar kazandım. Seçtiğin firmanın önemini, oraya gidip de, günlerce ortalıkta kalan arkadaşları gördükten sonra, asıl önemli şeyin seçtiğin okuldan bile çok seçtiğin firma olduğunu öğrendim, kaldı ki  güvenimi ispat etmek için 2.gidişimde de onları seçerek kanıtladığımı düşünüyorum. Gitmeyi düşünen arkadaşlara önerim, sadece eğlenmeleri, yepyeni insanlar-kültürler tanımaları. Çünkü zaten Success sizler için her şeyi yapıyor, geriye size sadece eğlenmek kalıyor."  

Sevgi ÜLGER

Work & Travel

Washington DC - USA

Sevgi ÜLGER

Merhaba ben Sevgi Ülger, Osmangazi Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler Bölümü öğrencisiyim. Success Yurt Dışı Eğitim ile geçtiğimiz yaz Work and Travel programına katıldım ve Washington DC ye gittim. İki farklı baseball stadyumunda çalıştım. Dondurma, Funnel Cake, pamuk şekeri ve limonata sattım. İşim çok zevkliydi ve çok da yorucu değildi. Success ile gittiğim için çok şanslıydım çünkü başka şirketlerle giden arkadaşlarım iş ve ev konusunda bir çok sorun yaşamışlar. Ben bu sorunların hiçbirini yaşamadım. İlk günden itibaren herşey o kadar güzeldi ki dönmek istemedim. Şu anda gitmeyi düşünen bütün arkadaşlarıma programa mutlaka katılmalarını tavsiye ediyorum ve Success den memnun kalacaklarını düşünüyorum.  

Mevlüt BALABAN

Master - MBA

London - UK

Mevlüt BALABAN

Herkese Selamlar, ben Mevlüt Balaban, Anadolu Üniversitesi Fizik bölümü mezunuyum. Mezunuyetimin ardından uzun süre, çalışmaya başlamak ya da eğitimime devam etmek konusunda uzun süre düşündüm. Daha sonra Success danışmanları ile yaptığım görüşmeler sonucu İngiltere´de MBA yapmaya karar verdim, ve şuanda çok da doğru bir karar verdiğimi görebiliyorum. Londra´ya geldikten sonra anladim ki ilk yurt disi deneyimime iyiki Success´le baslamisim. Buraya gelmeden once herseyim ayarlanmisti geldigimde de anlatilanların hepsi birebir gerceklesti ve hicbir zorluk cekmedim. Gelirken acaba evimi bulabilir miyim, okuldan havalimanı karsilama hizmeti alsam mı derken, Success danismanlari yapmam gerekenleri bana oyle guzel anlattilar ki ucaktan indikten sonra sanki hergun gittigim bir yermis gibi buldum evimi ve okulumu… Bunun dışında beni asıl şaşırtan ve bir o kadar da mutlu eden Success danismanlariyla bu 3-4 aylik surecte tam 3 kez yuz yuze gorusmem J. Londraya her geldiklerinde aradilar bizimle yakından ilgilendiler. Tanidik birilerini gormek gercekten guzel:) Uzun lafin kisasi bence Yurt dışında eğitim almak ya da buna benzer hayalleriniz varsa Success le basariya ulasirsiniz:)  

Olcay GÜNAYDIN

Work & Travel

Virginia - USA

Olcay GÜNAYDIN

Merhaba, ben Olcay Günaydın. Anadolu Üniversitesi Besyo öğrenciyim. 2011 yazında Success Yurt Dışı Eğitim ile Work and Travel programına katıldım. Söyleyebileceğim ilk şey, hayatımın en keyifli ve unutulmaz yazını yaşadığım. Aslında programa katılmaya karar verdiğimde olcukça endişeli ve bir o kadar da heyecanlıydım çünkü daha önce bu programa katılmış iyi tecrübeler edinen arkadaşlarımın yanı sıra, bazı problemler yaşamış arkadaşlarım da vardı ancak kayıt olup programla ilgili işlemlere başladıktan sonra Success danışmanları ile o kadar sıcak ve samimi bir iletişim kurduk ki, gitme zamanı yaklaştıkça artan heyacanla kendimi daha güvende ve kesinlikle doğru yerde hissettim. Tabi, orada neler yaşayacağımı da merak etmiyor değildim. Birçok farklı iş seçeneğini danışmanlarla birlikte değerlendikten sonra Virginia´daki bir eğlence parkındaki lifeguard pozisyonunun benim için uygun olduğuna karar verdik. Amerika´ya adım attığımda oryantasyonlar sırasında söylendiği gibi birkaç gün ufak bir alışma dönemi geçirdim ama her şey oldukça güzel başladı. İş sözleşmemizde yer aldığı gibi konaklayacağımız daireye yerleşip işe başladık. 3 ay boyunca birçok yer gördüm ve hayatımın en farklı yazını yaşadım. Hayat bizdekinden çok farklı belki de bu daha çok keyif almanızı sağlıyor. Oldukça iyi kazanç elde ettim ve onlarca yeni arkadaşım oldu.Sonuç olarak work and travel programı ile ilgili birkaç şey söylemek gerekirse, bu program kesinlikle müthiş bir deneyim, bir engeliniz yoksa mutlaka katılın. Orada tanıştığım birçok wat öğrencisini gördükten sonra da şirket seçerken mutlaka şirketleri gezerek karar vermenizi tavsiye ederim. Bence size yardımcı olan kişilerin programı ne kadar iyi bildiği çok önemli. Danışmanlarınızın sizi programa ne kadar hazırladığı ve sizin için mutlu olacağınız bir iş seçmesi de yazınızın çok daha güzel geçmesini sağlayacak etkenlerden. Ben Success Yurt Dışı Eğitim´e kayıt olduğum günden, Amerika´dan dönene kadar neredeyse hiç problem yaşamadım. Belki yaşayadabilirdim, sonuçta orada 3 ay bir hayat yaşadım ama zaten program da bana bu şekilde sadece güzel yönleriyle anlatılmadı. Success´i seçmemdeki en önemli sebep programı gerçekçi bir şekilde tanıttıkları düşünmemdi ve çok da doğru bir seçim yaptığımı gördüm. Umarım bu özel deneyimi sizler de yaşar ve unutulmaz bir yaz geçirirsiniz!