ALMANYA DİL OKULU FİYAT LİSTESİ

Dil okulu fiyat listeleri güncellenmektedir.

ALMANYA DİL OKULLARI FİYATLARI

Almanya, Almanca dil eğitimi için tercih edilen ve ilk akla gelen ülkedir. En çok tercih edilen dil okulu merkezlerinin başında Berlin, Frankfurt, Munich, Duseldorf gelmektedir.

Dil eğitimi için birçok kaliteli dil okulu merkezi bulunan ve ileri teknolojinin takip edildiği Almanya’da öğrencilere birçok olanak sunulmaktadır. Her seviye için Almanca eğitim alabileceğiniz dil okullarında, haftalık en az 20 ders olmak koşuluyla 3 aya kadar devam eden kurslar için turist vizesi alınmaktadır. Daha uzun sürecek olan programlar için ise öğrenci vizesine başvurmak gerekmektedir. Almanya’da eğitim kurumları devletin desteği ve kontrolü altında tutulmaktadır. Bu da eğitim kalitesimi otomatikman yükseltmektedir.

Almanya’da alınacak Genel Almanca eğitimlerinin yanı sıra Yopun Almanca, İş Almancası, sınav hazırlık ( TestDaf ) gibi kurslara da katılınabilmektedir. Almanya’da dil okullu fiyatlarının oldukça makul olduğunu söyleyebilir ve her bütçeye göre dil okulu bulunabileceğini de ekleyebiliriz.

Dil okulları başka ülkelerde olduğu gibi hem aile yanı konaklaması hem de yurt konaklama seçenekleri sunmaktadırlar. Hatta bazı okulların direk kendilerine ait yurtları bulunmaktadır. Aile yanı konaklaması, öğrenciye Alman bir aile ile kalacağı için onların kültürünü yakından tanıma fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler tek veya iki kişilik odalarda konaklayabilmektedirler. Ayrıca tam pansiyon veya yarım pansiyon olarak konaklama seçeneklerini genişletebilirler.

Yurtlarda ise tek veya iki/üç kişilik odalarda kalınmakla birlikte, genellikle yurtların çalışma ve bilgisayar odaları, televizyon, kütüphane gibi özellikleri de olmaktadır. Hatta yurtlarda öğrencilere yemek verilmediği için bazılarında öğrencilerin kullanabilecekleri açık mutfaklar olmaktadır.

Bu noktada öğrencilerin tercih edecekleri okul ve konaklama seçeneğine göre dil okulu fiyatları da değişkenlik gösterecektir. Almanya’da yaşam çok pahalı olmamakla birlikte dil eğitimi almak için giden öğrencilere çalışma izni olanağı sunulmamaktadır. Aylık olarak konaklama giderlerini hesaba katmadan düşünürsek 300-600 EUR arasında yaşam gideri olmaktadır. Bu da Almanya’nın diğer Avrupa ülkelerinden daha uygun yaşam maliyetine sahip olduğu gerçeğini ortaya koymaktadır.

Avrupa’da en çok bilinen ve konuşulan dilin Almanca olması, kariyer planlaması adına öğrencilerin gelecekte iş bulmaları ve farklı ülkelere açılabilmeleri açısından Almanca öğrenimini oldukça önemli kılmaktadır. Ayrıca Türkiye’ye de yakın olması tercih edilebilirliğini arttırmaktadır